Průvodci

Petr Horák

Jako dítě jsem obešel celé Československo. Později jsem procestoval na 50 států. Domluvím 8 světovými jazyky. Rád otevírám diskusi s klienty.
Myslím, že to je dobrý základ k této práci, protože jsem se seznamoval s historií a zajímavostmi jednotlivých koutů naší země a tehdejšího východního bloku států. Nyní, jako průvodce, hlavně se zahraničními turisty, přicházím na stejná místa znovu.
 

Tomáš Kryl

tomaskryl
Zájem o dějiny, pomocné historické vědy jako heraldika a vexilologie, o církevní dějiny, architekturu, urbanismus a dějiny umění mě přivedly k práci průvodce. Koníček, ze kterého jsem si udělal práci.

Když jsem jako asi šestiletý nutil poslouchat rodiče o historii a památkách našeho města, pochopitelně by mě ani ve snu nenapadlo, že mě něco takového bude jednou živit.

 

Patrik Michaud

Ve Francii se pohybuji jak ryba ve vodě, protože francouzština je mým rodným jazykem.
Provázím od konce roku 2010 v České republice i v zahraničí. Specializuji se na Brno, Jihomoravský kraj a za hranicemi zejména na Francii, kde se mohu pohybovat, jako ryba ve vodě, díky tomu, že francouzština je mým rodným jazykem. Rád se vracím do malebných měst a hezkých přírodních zákoutí. Práce průvodce mě baví,

Více o Patrikovi

 

Martina Zdražilová

Svoje nadšení pro historii beru vážně. Na cestu do pohádky vás vezmu v dobovém kostýmu.
Už jako dítě jsem měla výjimečný zájem – rodiče mě do návštěv hradů a zámků nemuseli nutit, ale spíš mě od nich odrazovat. A tato vášeň mě neopustila dodnes. Přestože jsem procestovala poměrně hodně zemí, jako průvodkyně zůstávám věrná České republice. Při této práci se setkávám hlavně s cizinci a velmi mě těší
 
 

Jana Amadou

janaLRPaní Jana, ač fyzicky éterická bytost, nadchne svým výkladem, šarmem a stálým úsměvem.

Paříž mě okouzlila hned na poprvé a cítila jsem, že tady bych mohla klidně žít. Pak jsem tam jela jako turista ještě několikrát a navštívila jsem i jiná místa Francie. Velmi na mne zapůsobila Provence – slunce, moře, levandule a rosé – to mě bude vždy fascinovat a vyvolávat ve mně příjemné pocity. 

 

Zdenka Janková

Peníze, které vložíte do cestování, jsou tou nejlepší investicí.

Mojí milovanou zemí je Francie, do které jezdím 20 let a nyní mám pocit, že to všechno musím někomu sdělit, předat, zprostředkovat. Je toho opravdu hodně, co bych vám ráda ukázala, o čem bych vám chtěla povídat. Cestování je ta nejúžasnější věc na světě. Peníze, které jste vložili do cestování, jsou tou nejlepší investicí.

Více o Zdence

 

Lenka Malíková

Ráda bych, aby klienti viděli všechna skrytá tajemství, která se mi při cestování podařila odhalit; aby viděli mýma očima.
Co děláme nás baví a klienti to na naší práci poznají. Je bezva, když se při cestování lidi baví, odpočnou si, seznamují se a prožívají zážitky společně. Každý zájezd je také kolektivní a společenská událost.

Více o Lence

 
 

Květa Reichlová

Cestování mě baví a těší. Průvodcování je radostí ze sdílení uvedeného s ostatními. Mám ráda Evropu, mou láskou je Řecko, mým snem je cesta kolem světa:-)
 
 
 
 
 
 
 
 

Hana Suchánková

web hana suchankovaVždycky jsem chtěla vědět, co je „za zatáčkou". A to mně zůstalo doposud.
Začnu asi klasicky, ale je to pravda pravdoucí – už jako dítě jsem hrozně ráda cestovala. Jen se pro změnu snažím místa, po kterých vás budu provázet, poznat dopodrobna, abych vám během relativně krátké doby mohla ukázat co nejvíc. A taky přidala nějaké ty drby, protože cestování o dovolené není jen o datech a vážné historii, ale i o zábavě, gastronomii a nasávání atmosféry (nebo i něčeho jiného?).
 

Monika Postbieglová

image003
Zajímavá místa a lidé jsou všude na světě, stačí jen se dívat a chtít vidět.
Průvodcování se věnuji již dvě desítky let a moje práce mě pořád těší, protože je spojená s pohybem, poznáváním, historií, přírodou a s příjemnými lidmi.
Procestovala jsem řadu evropských zemí, ale profesně zůstávám především u nás. V České republice provázím domácí i zahraniční klienty a s velkou radostí také školní výlety.