Zájezd Normandie a Bretaň

Bohatá, často brutální historie ožívá. pláže, poseté hřbitovy a památníky. Kraj upálení Johanky z Arku. A neje to. Sýr Camembert, jablka, jablečné víno, smetana, bohatá kuchyně, nejčerstvější ryby a mořské plody. To jsou důvody k návštěvě tohoto regionu Francie.
Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
30.6. - 7.7. 2018
7 denní
autobusová
snídaně lze přiobjednat
6 x hotel Formule 1
8 900 Kč

 

Popis

Program zájezdu:
Od ovládnutí Anglie Normany roce 1066 hraje Normandie důležitou roli v Evropských dějinách. Bohatá, často brutální historie ožívá v Mont Saint Michelském opatství a také podél pláže, poseté hřbitovy a památníky. Kouzlo oblasti podtrhuje dramatická pobřežní krajina, některá z nejlepších francouzských muzeí, klidné vesnice a architektonický skvost, středověký Ruen.
Camembert, jablka, jablečné víno, smetana, bohatá kuchyně, nejčerstvější ryby a mořské plody jsou další důvody k návštěvě tohoto regionu Francie.
 
Normandie, to je malebná krajina s pasoucími se stády krav, sýry Camembert a Livarot, jablečný mošt cidre a jablečná pálenka calvados, ale také pláže vylodění. Starobylé přístavy a gotické katedrály nebo na historii spojenou s Vilémem Dobyvatelem. 
 
Pojeďte na úchvatný zájezd do Francie. Cestou navštívíme město Remeš s korunovační katedrálou, při zpáteční cestě nás čeká jeden den v Paříži. 
 
Doprovází Zdeňka Janková.

1. den

Brzy ráno vyrazíme z Brna. Průjezdem přes Českou republiku a Německo se dostaneme odpoledne na území Francie. K večeru si prohlédneme krásnou gotickou katedrálu v Remeši, ve které byli kdysi korunováni francouzští králové. Ubytujeme se v hotelu Formule 1 v Remeši.

2. den

Po snídaní nás čeká přejezd do Horní Normandie. Naší první zastávkou budu město Rouen. Je to město, které proslavila Johanka z Arku, která zde byla roku 1431 na hranici upálena. Místo, kde stála hranice, a kostel, který je zasvěcen sv. Johance z Arku, si samozřejmě prohlédneme. Projdeme si staré město s krásnými hrázděnými domy a uvidíme i vykopávky z dob Římanů, kteří toto město kdysi založili a nazvali ho Rotomagus. Projdeme až k největšímu stavebnímu skvostu Rouenu, což je úžasná gotická katedrála, kterou proslavil svými obrazy Claude Monet. Z Rouenu se vydáme údolím řeky Seiny k Lamanšskému průlivu. Seinu poprvé přejedeme přes most Pont de Tancarville a v širokém ústí pak řeku přejedeme zpět po technicky i esteticky dokonalém mostu Pont de Normandie. Poté sjedeme do městečka Honfleur, které je nazýváno městem malířů, a to díky tomu, že jich zde mnoho v minulosti hledalo inspiraci. Čeká nás procházka tímto malebným přístavem a určitě doporučujeme zasednout do některé z mnoha hospůdek, kde prodávají nejvyhlášenější moules /= škeble/ z celého pobřeží. Odpolední program už se bude odehrávat v oblasti Dolní Normandie a bude závislý na počasí. Pokud bude pěkně a teplo, můžeme se vykoupat v moři, v případě chladnějšího počasí zajedeme do vnitrozemí, kde si prohlédneme v Lisieux poutní kostel zasvěcený sv. Tereze. V závěru dne přejedeme do Caen, ubytování. 

3. den

Po snídani se vydáme po stopách vylodění Spojenců v r. 1944, jehož 70. výročí si letos připomínáme. První místo, které navštívíme, je Arromanches-les-Bains, kde uvidíme zbytky přístavu Mulberry. Následuje návštěva amerického vojenského hřbitova v Colleville. Je to místo, které působí na návštěvníky velmi silně a emotivně. Na začátku areálu si můžeme prohlédnout vstupní expozici dokumentující události června 1944. Poté přejdeme do části s téměř deseti tisíci hroby. Je to nekonečné pole bílých křížů na zeleném trávníku. Uprostřed hřbitova je památník věnovaný všem padlým se jmény těch, jejichž těla se nikdy nenašla. Ze hřbitova přejedeme dolů na pobřeží a projdeme se po pláži Omaha, kde probíhaly 6.6.1944 nejtěžší boje. Většina vyloděných vojáků se vůbec nedostala na břeh. Dalším místem vztahujícím se k bojům o Normandii je Pointe du Hoc, útes, který dobývali američtí rangers. Poté navštívíme město Bayeux, které bylo osvobozeno už 7.6. 1944, čili den po vylodění. Osvobodili ho britští vojáci, kteří se vylodili na pláži Gold. Bayeux je malebné město s katedrálou ve stylu normandské gotiky. Nachází se zde také proslulá tapiserie královny Matyldy. Večer se vrátíme na ubytování.

4. den

Klášter Mont St Michel, hradby St. Malo, uličky města Dinan. Ubytování. 

5. den

Město Morlaix, viadukt. Pointe de St. mathieu - Konec světa. Pohoří Mond d Arée, nejvyšší hora Bretaně - Roc Trevezel. Nocleh. 

6. den

Po snídani se přesuneme do Paříže. Po příjezdu do hlavního města je možné navštívit Eiffelovu věž, poté se projet vyhlídkovou lodí po Seině a zbytek dne věnovat procházce po vybraných místech, nebo využít čas k návštěvě některého ze slavných muzeí – Musée d´Orsay, Louvre, Vojenské muzeum v Invalidovně apod. Večer odjedeme z Paříže. Následuje noční přejezd přes Německo.

7. den

Návrat v popoledních hodinách do Brna.

Cena zahrnuje:

 • Autobusovou dopravu plně vybavenými autobusy - klimatizace, WC, kávovar, DVD, mikrofon, možnost nákupu teplých i studených nápojů, sedačky polohovatelné a vysouvatelné do uličky
 • Služby profesionálního průvodce
 • 5 x nocleh v hotelu Formule ve dvou nebo třílůžkových pokojích
 • Cestovní pojištění UNION včetně storna zájezdu
 • Časopisy v autobusech
 • Mapy, informační materiály, tištěný program zájezdu
 • Zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku

Příplatky:

 • Snídaně 5 euro na za osobu a den. 
 • Jednolůžkový pokoj - 1 800 Kč na osobu a pobyt
Vstupné:
Nepovinné, cca 50 euro na celý zájezd
Cestovní pojištění:
Zahrnuto v ceně zájezdu, včetně storna zájezdu. Pojišťovna UNION. Rozsah pojištění obdržíte emailem. Kartičky v autobuse.

Doprava:

Moderní, plně vybavené autobusy - klimatizace, DVD, WC, možnost koupě teplých i studených nápojů, polohovatelné a do uliček vysunovatelné sedačky, časopisy v autobusech.
Odjezdy:
Brno, Jihlava, Praha, Plzeň
Platba:
Pokyny k úhradě a informace k odjezdu obdržíte na základě objednávky. Zájezd můžete uhradit bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na poště.
Ostatní: Na naše zájezdy můžete čerpat příspěvky od zaměstnavatele, stravenky Sodexo a Edenred a další. 
 
 
 
Nezávazná rezervace zájezdu
 1. Jméno(*)
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Příjmení(*)
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Adresa bydliště(*)
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Vaše datum narození
  Neplatný vstup
 5. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 6. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 7. Název zájezdu(*)
  Vyplňte název zájezdu.
 8. Termín zájezdu
  Neplatný vstup
 9. Další přihlašované osoby
 10. Jména a data narození dalších účastníků
  Neplatný vstup
 11. Další požadavky
  Neplatný vstup
 12. Zaškrtněte pole prosím.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd