Zájezd Normandie a Bretaň

Bohatá, často brutální historie ožívá. Pláže, poseté hřbitovy a památníky. Kraj upálení Johanky z Arku. A neje to. Sýr camembert a livarot, jablka, jablečné víno, smetana, bohatá kuchyně, nejčerstvější ryby a mořské plody. To jsou důvody k návštěvě tohoto regionu Francie.
Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
30.6. - 7.7. 2018
8 denní
autobusová
snídaně lze přiobjednat
6 x hotel Formule 1
8 900 Kč

 

Popis

Program zájezdu:
Od ovládnutí Anglie Normany roce 1066 hraje Normandie důležitou roli v Evropských dějinách. Bohatá, často brutální historie ožívá v Mont Saint Michelském opatství a také podél pláže, poseté hřbitovy a památníky. Kouzlo oblasti podtrhuje dramatická pobřežní krajina, některá z nejlepších francouzských muzeí, klidné vesnice a architektonický skvost, středověký Ruen.
Camembert, jablka, jablečné víno, smetana, bohatá kuchyně, nejčerstvější ryby a mořské plody jsou další důvody k návštěvě tohoto regionu Francie.
 
Normandie, to je malebná krajina s pasoucími se stády krav, sýry camembert a livarot, jablečný mošt cidre a jablečná pálenka calvados, ale také pláže vylodění. Starobylé přístavy a gotické katedrály nebo na historii spojenou s Vilémem Dobyvatelem. 
 
Pojeďte na úchvatný zájezd do Francie. Cestou navštívíme město Remeš s korunovační katedrálou, při zpáteční cestě nás čeká jeden den v Paříži. 
 
Doprovází Zdeňka Janková. Koukněte se na video jak mluví o své milované Francii.

Normandie a Bretaň. Robustní nádhera s těžkou historií

saint michelKdo cestuje, zažívá historii opravdově na vlastní kůži. A v tomto francouzském případě je to historie nadmíru bohatá, i když často brutální. Kraj panenské přírody i upálení Johanky z Arku, pláže s...

1. den

Brzy ráno vyrazíme z Brna. Průjezdem přes Českou republiku a Německo se dostaneme odpoledne na území Francie. K večeru si prohlédneme krásnou gotickou katedrálu v Remeši, ve které byli kdysi korunováni francouzští králové. Ubytujeme se v hotelu Formule 1 v Remeši.

2. den

Po snídaní nás čeká přejezd do Horní Normandie. Naší první zastávkou budu město Rouen. Je to město, které proslavila Johanka z Arku, která zde byla roku 1431 na hranici upálena. Místo, kde stála hranice, a kostel, který je zasvěcen sv. Johance z Arku, si samozřejmě prohlédneme. Projdeme si staré město s krásnými hrázděnými domy a uvidíme i vykopávky z dob Římanů, kteří toto město kdysi založili a nazvali ho Rotomagus. Projdeme až k největšímu stavebnímu skvostu Rouenu, což je úžasná gotická katedrála, kterou proslavil svými obrazy Claude Monet. Z Rouenu se vydáme údolím řeky Seiny k Lamanšskému průlivu. Seinu poprvé přejedeme přes most Pont de Tancarville a v širokém ústí pak řeku přejedeme zpět po technicky i esteticky dokonalém mostu Pont de Normandie. Poté sjedeme do městečka Honfleur, které je nazýváno městem malířů, a to díky tomu, že jich zde mnoho v minulosti hledalo inspiraci. Čeká nás procházka tímto malebným přístavem a určitě doporučujeme zasednout do některé z mnoha hospůdek, kde prodávají nejvyhlášenější moules /= škeble/ z celého pobřeží. Odpolední program už se bude odehrávat v oblasti Dolní Normandie a bude závislý na počasí. Pokud bude pěkně a teplo, můžeme se vykoupat v moři, v případě chladnějšího počasí zajedeme do vnitrozemí, kde si prohlédneme v Lisieux poutní kostel zasvěcený sv. Tereze. V závěru dne přejedeme do Caen, ubytování.

3. den

Po snídani se vydáme po stopách vylodění Spojenců v r. 1944, jehož 70. výročí jsme si připomínali v roce 2014. První místo, které navštívíme, je Arromanches-les-Bains, kde uvidíme zbytky přístavu Mulberry. Následuje návštěva amerického vojenského hřbitova v Colleville. Je to místo, které působí na návštěvníky velmi silně a emotivně. Na začátku areálu si můžeme prohlédnout vstupní expozici dokumentující události června 1944. Poté přejdeme do části s téměř deseti tisíci hroby. Je to nekonečné pole bílých křížů na zeleném trávníku. Uprostřed hřbitova je památník věnovaný všem padlým se jmény těch, jejichž těla se nikdy nenašla. Ze hřbitova přejedeme dolů na pobřeží a projdeme se po pláži Omaha, kde probíhaly 6.6.1944 nejtěžší boje. Většina vyloděných vojáků se vůbec nedostala na břeh. Dalším místem vztahujícím se k bojům o Normandii je Pointe du Hoc, útes, který dobývali američtí rangers. Poté navštívíme město Bayeux, které bylo osvobozeno už 7.6. 1944, čili den po vylodění. Osvobodili ho britští vojáci, kteří se vylodili na pláži Gold. Bayeux je malebné město s katedrálou ve stylu normandské gotiky. Nachází se zde také proslulá tapiserie královny Matyldy. Večer se vrátíme na ubytování.

4 den

Klášter Mont St Michel, hradby St. Malo, uličky města Dinan. Ubytování. 

5. den

Město Morlaix, viadukt. Pointe de St. mathieu - Konec světa. Pohoří Mond d Arée, nejvyšší hora Bretaně - Roc Trevezel. Nocleh. 

Město Morlaix v minulosti velmi zbohatlo na obchodu se lnem a lněnými látkami. Město je známé 58m vysokým a 292m dlouhým železničním viaduktem, který nechybí na žádné pohlednici tohoto města. Silné náboženské cítění a bohatství měst dalo vzniknout farním ohradám. Farní ohrada – enclosparoissial se skládá z monumentální brány, ohradní zdi, kalvárie, pohřební kaple nebo kostnice a samozřejmě z kostela. Celek představuje velmi pšknou až teatrální scenérii. My si prohlédneme jeden z nejznámějších komplexů, a to v St. Thégonec. V Brestu se projedeme čtvrtí kolem přístavu. Naše cesta povede dále až na nejzápadnější„ výspu Finistere = „Konec světa“. Zde navštívíme Pointe de st. Mathieu, kde se nachází zbytky stejnojmenného kláštera a maják. Při zpáteční cestě Projedeme pohoří Montd´Arrée s nejvyšší „horou“ Bretaně RocTrévézel /384 m n.m./ Návrat na ubytování.

6. den

Megality jižní Bretaně. Poloostrov Quibéron.

Po snídani přejezd do jižní Bretaně, do zálivu Morbihan. Naším cílem je největší seskupení menhirů a dolmenů v Evropě. Nachází se jich zde ke 3000! Jde o kamenné řady a kamenné „stoly“ u města Carnac. Navštívíme také Locmariquer s obrovským komorovým hrobem Table de Marchands /Stůl kupců/ a leGrah – velký rozlámaný menhir, který měřil více než 20 m! Na poloostrově Quibéron se pokocháme Divokým pobřežím a pak už se přesuneme do vnitrozemí Bretaně na poslední nocleh.

7. den

Po snídani se přesuneme do Paříže. Po příjezdu do hlavního města je možné navštívit Eiffelovu věž, poté se projet vyhlídkovou lodí po Seině a zbytek dne věnovat procházce po vybraných místech, nebo využít čas k návštěvě některého ze slavných muzeíMusée d´Orsay, Louvre, Vojenské muzeum v Invalidovně apod. Večer odjedeme z Paříže. Následuje noční přejezd přes Německo.

8. den

Návrat v popoledních hodinách do Brna.

Jak si zájezd užíti a puchýře nemíti

wIMG 20170930 112937w

Letopočty, jména, data narození, úmrtí a svateb, jména světců, králů, malířů. To je třeba se dozvědět při cestování. To rozhodně. Ale všeho moc škodí.
Nemusíte vidět všech 17 historických paláců, stačí 3. Nemusíte naběhat desítky kilometrů, abyste navštívili 9 kostelů, 6 kašen a pojmenovali všechny rodové větve a světce na mostech. K tomu abyste...

Láska k Provence

Fotolia 58861829 XSNemůsíte nikdy být v Provence, a přece můžete tento kout Francie milovat. Stačí, pokud si přečtete Horníčkovy Listy z Provence, některou z krásných knih Marcela Pagnola, Daudetovy Listy z mého mlýn...

Cena zahrnuje:

 • Autobusovou dopravu plně vybavenými autobusy - klimatizace, WC, kávovar, DVD, mikrofon, možnost nákupu teplých i studených nápojů, sedačky polohovatelné a vysouvatelné do uličky
 • Služby profesionálního průvodce
 • 5 x nocleh v hotelu Formule ve dvou nebo třílůžkových pokojích
 • 1 x nocleh v hotelu Ibis Budget
 • 1 x snídani - nebyla původně v ceně. Berte ji jako pozornost od nás. Jedná se po poslední snidani v hotelu IBIS Budget
 • Cestovní pojištění UNION včetně storna zájezdu
 • Časopisy v autobusech
 • Mapy, informační materiály, tištěný program zájezdu
 • Zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku

Příplatky:

 • 5 x snídaně v hotelu F1 - 600 Kč na osobu a pobyt. Poslední snídaní máte od nás jako pozornost
 • Jednolůžkový pokoj - 2 500 Kč na osobu a pobyt
Slevy:
 • při obsazení 3 osoby sleva 600 Kč na osobu a pobyt
Vstupné:
Nepovinné, cca 50 - 80 euro na celý zájezd. Dle navštívených památek. 
Cestovní pojištění:
Zahrnuto v ceně zájezdu, včetně storna zájezdu. Pojišťovna UNION. Rozsah pojištění obdržíte emailem. Kartičky v autobuse.

Doprava:

Moderní, plně vybavené autobusy - klimatizace, DVD, WC, možnost koupě teplých i studených nápojů, polohovatelné a do uliček vysunovatelné sedačky, časopisy v autobusech.
Odjezdy:
Brno, Jihlava, Praha, Plzeň. 
Platba:
Pokyny k úhradě a informace k odjezdu obdržíte na základě objednávky. Zájezd můžete uhradit bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na poště.
Ostatní: Na tento zájezd můžete čerpat příspěvky od zaměstnavatele. 
 
 
 
Nezávazná rezervace zájezdu
 1. Jméno(*)
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Příjmení(*)
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Adresa bydliště(*)
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Vaše datum narození
  Neplatný vstup
 5. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 6. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 7. Název zájezdu(*)
  Vyplňte název zájezdu.
 8. Termín zájezdu
  Neplatný vstup
 9. Další přihlašované osoby
 10. Jména a data narození dalších účastníků
  Neplatný vstup
 11. Budete si přát cestovní pojištění?(*)
  Vyplňte název zájezdu.
 12. Další požadavky
  Neplatný vstup
 13. (*)
  Zaškrtněte pole prosím.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd