Zájezd Azurové pobřeží bez návalu turistů

23011526 m
Toužíte po dovolené v krásné přírodě, ve městech kde to žije a voní exotikou, po koupání v průzračném moři? Z letadel máte husí kůži? Naplánujte si výlet na Azurové pobřeží.

Klenoty Azurového pobřeží. Bez front a návalu turistů. Nice, Monako, vila Kérylos, Ephrussi de Roshschild.

Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
5 denní
autobusová
vlastní, snídaně
hotel Formule 1
 

Popis

Jak povídá o Francii naše skvělá průvodkyně Zdeňka Janková

Fotolia 58756666 XS

Toužíte po dovolené v krásné přírodě, ve městech kde to žije a voní exotikou, po koupání v průzračném moři? Z letadel máte husí kůži? Naplánujte si výlet na Azurové pobřeží. Luxus dostupný téměř pr...

 

 

 

Co nás čeká

1.den

Odjezd kolem 16. hodiny z Brna, přejezd přes Rakousko a Itálii

2.den

Ráno příjezd do Monaka. Společná procházka městem. Prohlédneme si kasino, parky před kasinem, trať Formule 1, ovocný a zeleninový trh, kde si můžeme koupit čerstvé slaďoučké ovoce, náměstí před palácem a malebné uličky starého města. Pět minut před polednem zhlédneme výměnu stráží před knížecím palácem, poté navštívíme katedrálu, kde jsou pohřbeni členové knížecího rodu Grimaldi /na hrobě tragicky zahynuvší kněžny Gracie Patricie jsou každý den čerstvé květiny/. Oceánografické muzeum, kde byl ředitelem světově proslulý mořský výzkumník Jacque-Yves Cousteau, je impozantní budova stojící přímo na útesu nad mořem. Muzeum je rozděleno na několik částí, nejnavštěvovanější je samozřejmě podmořský svět s obrovskými akvárii. Pozorovat můžete více než 4000 exponátů ryb a dalších 350 různých druhů bezobratlých živočichů. Ti, kteří již v Monaku byli, mohou navštívit knížecí palác, některé z muzeí či botanickou zahradu. Odjezd na ubytování a nocleh.

3.den

Po snídani odjezd do kamenného městečka zavěšeného na vrcholku kopce – Èze. Procházka městečkem, návštěva, botanické zahrady, která má jednu z nejúžasnějších poloh na světě s úžasnými výhledy na okolí a moře. Návštěva klenotu Azurového pobřeží – vily, kterou nechala postavit baronka Ephrussi de Rothschild a která je obklopená devíti různými typy zahrad, z nichž největší je francouzská /další: japonská, růžová, španělská, exotická.../ V paláci se nachází jedna z největších světových sbírek francouzského porcelánu, malířská díla italské renesance a nábytek z doby Ludvíka XV. Dalším skvostem pobřeží je vila Kérylos, kterou si po vzoru starořecké vily nechal postavit výstřední archeolog Theodore Reinach. Jsou zde použity výhradně ty nejluxusnější materiály – mramor, alabastr, slonová kost a další. Vila vypadá jak vystřižená z řeckého starověku, ale využívá všechny moderní vymoženosti, které jsou ale mistrně ukryty. Procházka městečkem, možnost sledování života kolem z pohodlí některé kavárničky. Odjezd na ubytování a nocleh.

4.den

Po snídani odjezd do Nice. Společná procházka přes trh na pahorek se zbytky starého hradu – Château, odkud jsou ty nejkrásnější výhledy na Andělskou zátoku a kde pochopíte, proč se toto pobřeží nazývá Azurové. Následuje procházka starým městem a osobní volno, které je možné v případě pěkného počasí využít koupáním. Pokud by počasí nepřálo nebo jste už procházku městem absolvovali, nabízí se velké množství muzeí. Největší kulturní atrakcí města je velkoryse postavené Muzeum moderního a současného umění, které má ve Francii unikátní kolekci umění 50. a 60. let, zejména amerického a evropského pop-artu. Muzeum Henriho Matisse představuje umělecký odkaz klasika moderního umění, který v Nice zemřel a odkázal městu část svého dědictví. Dále je to Chagallovo muzeum a celá řada dalších. V bistrech a restauracích můžete ochutnat soccu, což jsou cizrnové placky podobné našemu bramboráku, nebo si dát čerstvé a chutné plody moře či jinou místní specialitu. Večer odjezd z Nice do Itálie.

5.den

Přejezd přes Rakouska do ČR. Návrat do Brna v odpoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje:
 • Autobusovou dopravu plně vybaveným autokarem - dvd, wc, klimatizace, kávovar, mikrofon, polohovatelné sedačky
 • Služby profesionálního průvodce
 • 2 x nocleh ve dvou nebo třílůžkových pokojích Formule 1
 • Cestovní pojištění UNION včetně storna zájezdu
 • Časopisy v autobusech
 • Mapy, informační materiály
 • Zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku UNION
Příplatky:
 • Jednolůžkový pokoj 1 400 Kč za osobu a pobyt
 • Snídaně 250 Kč na osobu a pobyt
 • třílůžkový pokoj - sleva 400 Kč na osobu a potyt
Vstupné:
 • Oceánografické muzeum Monaco a další památky není zahrnuto v cen
Cestovní pojištění:
Zahrnuto v ceně zájezdu, včetně storna zájezdu. Pojišťovna UNION. Rozsah pojištění obdržíte emailem. Kartičky v autobuse.
Doprava:
Moderní, plně vybavené autobusy - klimatizace, DVD, WC, možnost koupě teplých i studených nápojů, polohovatelné a do uliček vysunovatelné sedačky, časopisy v autobusech.
Odjezdy:
Kuřim, Tišnov, Brno, Mikulov. Zpět po stejné trase.
Platba:
Pokyny k úhradě a informace k odjezdu obdržíte na základě objednávky. Zájezd můžete uhradit bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na poště.
Ostatní:
Na naše zájezdy můžete čerpat příspěvky od zaměstnavatele,  stravenky Sodexo a Edenred a další.
 
 
Nezávazná rezervace zájezdu
 1. Jméno(*)
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Příjmení(*)
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Adresa bydliště(*)
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Vaše datum narození
  Neplatný vstup
 5. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 6. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 7. Název zájezdu(*)
  Vyplňte název zájezdu.
 8. Termín zájezdu
  Neplatný vstup
 9. Další přihlašované osoby
 10. Jména a data narození dalších účastníků
  Neplatný vstup
 11. Budete si přát cestovní pojištění?(*)
  Vyplňte název zájezdu.
 12. Další požadavky
  Neplatný vstup
 13. (*)
  Zaškrtněte pole prosím.
 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd