Zájezd Hitlerovo Orlí hnízdo, Berchtesgaden, 2 denní

Kraj vklíněný do Rakouska, orámovaný šesti impozantními pohořími. Nádherný rožek Bavorska, ponořený do mýtů a legend. Trhákem je Orlí hnízdo postavené pro Hitlera. Působivý horský masiv Watzmann. Křišťálově čisté jezero Königsee. Jedna z nejkrásnějších horských silnic Kehlsteinstrasse. Nugátové Mozartovy koule v Salzburgu.
 
Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
2 denní
autobusová
polopenze
3* hotel s wellness
 

Popis

Program zájezdu:
Dvoudenní autobusový poznávací zájezd na Hitlerovo Orlí hnízdo do oblasti německého kraje Berchtesgaden. Území Berchtesgadener Land se rozprostírá mezi mohutným vrcholem Watzmann a jezerem Abtsdorfer See. Tato turistická oblast nabízí rekreaci v zřejmě nejkrásnějším výběžku Bavorska před branami Salzburgu. Kouzelnou přírodní podívanou můžete obdivovat jak na jaře, v létě, tak i na podzim či v zimě. Díky svému působivému horskému symbolu Watzmann (2.713 m) a křišťálově čistému jezeru Königssee vám tento jediný Alpský národní park v Německu umožní prožít fascinující dovolenou. Cesta lodí po jezeru Königssee mezi strmě se tyčícími skalními stěnami zavede k oblíbenému poutnímu kostelu St. Bartholomä, nebo k romantickému jezeru Obersee. Cesta autobusem na horu Kehlstein odhalí skvělé vyhlídky do okolí. Unikátní silnicí Kehlsteinstraße se dostanete k čajovně Kehlsteinhaus ve výšce 1.874 m, nazývané také Orlí hnízdo. Muzeum v sídle Obersalzberg pak poskytne hlubší pohled do období nacismu. Zvláště oblíbené jsou zde vycházky do údolí a za bylinkami. Solný důl v Berchtesgadenu nabízí dvouhodinovou prohlídku dolu, spojenou s jízdou vláčkem a sklouznutím na dřevěné sklzavce přímo v solném dole.

1. den

Odjezd na zájezd v 5.30 z Brna, od Janáčkova divadla (Rooseveltova ulice č. 7). Kolem poledne příjezd do Obersalzbergu, na horu Kehlstein výjezd místními speciálně upravenými autobusy na prohlídka Hitlerova Orlího hnízda. Zde si můžete vychutnat překrásné pohledy na Salzburg, masiv Watzmann, Královské jezero. Poznáte místa, kde se plánovaly dějiny. Dle počasí možnost návštěvy rozlehlých bunkrů, s popisem nacistické historie Obersalbergu a jeho obyvatel.
Odpoledne prohlídka solných dolů v Berchtesgadenu nebo termální lázně Watzmann. Obě atrakce jsou umístěné vedle sebe, proto si můžete vybrat.

Večer ubytování v hotelu, možnost procházky po okolní alpské přírodě. 

2. den

Druhý den nás čeká projížďka na Královském jezeře. Odpolední návštěva Salzburgu, procházka městem po nejvýznamnějších památkách.

Nenechte si ujít vyhlídku ze středověké pevnosti Hohensalzburg - největší a nejlépe dochovaná středověká pevnost v Ervopě, současně také nejnavštěvovanější objekt v Rakousku. Naše cesta povede přes barokní zahrady zámku Mirabel, kde obdivujeme dílo Johanna Fishera z Erlachu. Pokračujeme přes řeku Salici kolem radnice po ulici Getreidegasse s rodným domem W.A. Mozarta do starobylého centra města. Na Rezidenčním náměstí nalezneme jednu z nejkrásnějších barokních kašen v Evropě, zvonkohru na nové biskupské rezidenci, pomník Mozarta. Nesmíme zapomenout navštívit Dóm, zasvěcený svatém Rupertu a Virgilovi, kteří jsou také patrony města Salzburg. Právě zde byl pokřtěn malý Mozart. Projdeme si hřbitov sv. Petra, prohlédneme katakomby mnichů ve skále a zájemci budou mít dostatek času navštívit středověkou pevnost Hohensalzburg, na kterou se dostanete lanovkou, dříve poháněnou kolem na vodu. Prohlídka hradu je individiuální, tempo je na Vás. Nechybí obchod se suvenýry a překrásné pohledy na barokní kopule Salzburku a řeku Salzach, česky Salici. Po cestě uvidíme také koňské koupadlo, rodný dům Mozarta, nezapomeneme koupit originální Mozartovy koule. Město nezapře dlouhou hudební tradici a proto na každém kroku slyšíte hudební produkci.

Odjezd ze Salzburgu 16.00, návrat do Brna kolem 22.30 hodiny. 

Cena zahrnuje:
 • Autobusovou dopravu plně vybaveným autokarem - dvd, wc, klimatizace, kávovar, mikrofon, polohovatelné sedačky
 • Služby profesionálního průvodce
 • 1 x nocleh v alpském hotelu se saunou a bazénem
 • polopenze
 • Cestovní pojištění UNION včetně storna zájezdu
 • Časopisy v autobusech
 • Mapy, informační materiály
 • Zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku UNION

Cena nezahrnuje:

 • vstupné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj -  400 Kč na osobu a pobyt

Vstupné:

Bude vybráno v autobuse v eurech.
 • Výjezd na Orlí hnízdo: 15,5 euro
 • Solné doly: 14 euro (kombinovaný lístek Orlí hnízdo a Solné doly 27,6 euro/osobu, děti do 16 let 16,5 euro)
 • Královské jezero: 13 euro
 • Termální lázně Watzmann: 10,5 euro (2 hodiny)
 • Salzburg: nejsou žádné vstupy nutné, doporučujeme vstup na Hohensalzburg, největší středověký hrad v Evropě. Vstup zahrnuje kompletní prohlídku interiérů hradu a jízdu lanovkou nahoru a zpět. Vstupné cca 11,5 euro.
Cestovní pojištění:
V ceně je zahrnuto cestovní pojištění UNION. Rozsah pojištění obdržíte emailem. Kartičky v autobuse.
Doprava: Moderní, plně vybavené autobusy - klimatizace, DVD, WC, možnost koupě teplých i studených nápojů, polohovatelné a do uliček vysunovatelné sedačky, časopisy v autobusech.
Odjezdy:
Brno, Janáčkovo divadlo (Rooseveltova ul. č. 7). Trasa autobusů: Tišnov, Kuřim, Brno, Mikulov a zpět po stejné trase.
Platba:
Pokyny k úhradě a informace k odjezdu obdržíte na základě objednávky. Zájezd můžete uhradit bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na poště.
Ostatní:
Na naše zájezdy můžete čerpat příspěvky od zaměstnavatele, stravenky Sodexo a Edenred a další.
 

 

Nezávazná rezervace zájezdu
 1. Jméno(*)
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Příjmení(*)
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Adresa bydliště(*)
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Vaše datum narození
  Neplatný vstup
 5. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 6. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 7. Název zájezdu(*)
  Vyplňte název zájezdu.
 8. Termín zájezdu
  Neplatný vstup
 9. Další přihlašované osoby
 10. Jména a data narození dalších účastníků
  Neplatný vstup
 11. Budete si přát cestovní pojištění?(*)
  Vyplňte název zájezdu.
 12. Další požadavky
  Neplatný vstup
 13. (*)
  Zaškrtněte pole prosím.

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd