Kolektivní zájezd Osvětim, Krakov, Vělička, dvoudenní

Polsko

Válečná historie celé Evropy z míst, kterých se nevíce týkala. Královský důl a nádhera solných dolů ve Věličce patřící na seznam UNESCO.

Fotolia krakov

Pixmac000068775405

DSC 0159
Zkoušeli jste někdy telefonní signál 122 metrů pod zemí? Věděli jste, jak dojde k výbuchu plynu a závalu v dole. A že koně, kteří pomáhali v dolech tam žili celý život? I ti nejotrlejší žáci stojí v němém úžasu ohromeni krásou kaple svaté Kingy vytesané v soli, včetně oltářů a soch. Ti, co mají roupy vyzkoušejí těžbu na vlastní kůži.
 
Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
libovolný
2 denní
autobusová
snídaně
3* hotel

Detaily

Program
Pohnuté dějiny a dramatické příběhy Polska z úst zapálených průvodců.
Dvoudenní zájezd do Polska spojený s návštěvou památníku v Osvětimi a Březince, solných dolů ve Věličce a královského města Krakov. Cestu zpestří dokumentární filmy a výklad průvodce.

1. den

Ranní odjezd od školy. Během cesty si uděláme jednu probouzecí přestávku. Dopolední příjezd do Osvětimi, prohlídka areálu památníku koncentračního tábora v doprovodu místních česky mluvících průvodců. Po prohlídce areálů v Osvětimi a Březince nás autobus převeze do Věličky, kde navštívíme solné doly, zapsané na seznam UNESCO.

2. den

Po vydatné snídani druhý den se vydáme do Krakova, kterému bude patřit téměř celý den Také zde na nás čeká fundovaný průvodce, který nám ukáže nejvýznamnější památky v centru města, dozvíte se o historii Poláků, slavných osobnostech a ochutnáme místní kulinářské specialitky. Odpolední odjezd do republiky nám zpříjemní návštěva kalvárie Žebřidovské, která patří pod patronát UNESCO. Návrat do Brna v podvečerních hodinách. Ceny v restauracích a obchodech jsou v Polsku podobné jako u nás.
Krakov je jedno z největších a nejstarších měst v Polsku, řadí se k nejkrásnějším evropským městům. Lákadlem je vrch Wawel s impozantním Královským hradem a katedrál nebo také starobylá tržnice Sukiennice. V Polsku jsou navíc příjemné cenové podmínky k nákupům. Solný důl ve Věličce má více než 300 chodeb a 3000 komor. Pro veřejnost je otevřena turistická trasa 2 km dlouhá, obsahuje 22 komor a trvá 2, 5 hodiny. Zážitek z návštěvy dolu je ohromující, na závěr lze posedět a odpočinout si ve stylové jídelně 120 metrů hluboko. Památka je zařazena na seznamu UNESCO.

Pojištění
Cestovní pojištění zajistíme na přání. U pojišťovny UNION, se kterou máme dlouhodobé smlouvy i pojištění proti úpadku. Před zájezdem dodáte seznam pojištěných osob s daty narození. My obratem seznam posíláme na pojišťovnu a v tom okamžiku jsou žáci pojištění. Kartičky pojištění a doklad k pojištění obdržíte v autobuse v den zájezdu. V případě zájmu si můžete kartičky vytisknout a rozdat žákům předem.
Doprava
Plně vybavené autobusy s klimatizací, WC, kávovarem, DVD, mikrofonem, možnost nákupu teplých i studených nápojů u řidiče. Dopravní prostředky splňují veškeré evropské normy pro přepravu osob. 
 
Předběžná rezervace školního/firemního výletu
 1. Název školy/firmy
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Kam chcete jet?
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Přibližný počet osob
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Datum výletu
  Neplatný vstup
 5. Budete si přát cestovní pojištění?
 6. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 7. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 8. Váš vzkaz(*)
  Neplatný vstup
 9. (*)
  Zaškrtněte ověřovací pole.
 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.