Kolektivní zájezd Provence

Francie

Paříž, údolí Loiry, magický Disneyland, Andělská zátoka, Provance. Nejžádanější destinace napříč všemi generacemi. Živoucí historie ruku v ruce se zábavou, mořem a zdravou gastronomií.
Fotolia eifelka spring
Azuro
Dramatické scenérie, azurové moře, moderní umění, rozmanité potraviny a neuvěřitelné historické dědictví. Vše naleznete v Provence. Rozmanitost krajiny je udivující. Hodinovou procházkou z pláže k zasněženým vrcholkům hor. A pak je tu moře. Všudepřítomné. Střídavě tyrkysové a tmavě modré, nekonečný zdroj inspirace a zábavy. 
Termín:
Délka: 
Doprava: 
Strava: 
Ubytování: 
Cena:
libovolný
6 denní
autobusová
snídaně, vlastní
hotel Formule 1
od 6 500 Kč

Detaily

Program:
Půvabný zájezd pro kolektivy a skupiny.
 
Úrodná půda neunikla prvním osadníkům. Římané zde postavili své osady a jejich fenomenální dědictví pomohlo formovat krajinu. Tradice provensálských vinic jsou tisícileté a region je okořeněný mnoha římskými památkami.

Impresionisté 20. století jsou fascinováni neuvěřitelným světlem, popisujíce je jako "měkké a něžné, navzdory svému třpytu". Výsledkem jsou fenomenální umělecké odkazy: Van Gogh zde namaloval 200 olejomaleb.
 
Levandulová pole, olivové háje, oslňující modré moře a celoroční božské světlo. 
 
Provence je jedna z nejkrásnějších a turisticky nejatraktivnějších oblastí Francie. Je to kraj s tisíciletou historií, poutavou a rozmanitou přírodou, levandulovými poli, chutnou kuchyní a je spojená s tvorbou mnoha významných umělců - od Cézanna přes Van Gogha po Matisse. Navštívíme Camargue - kraj v deltě Rhôny, který je utvářen říčními rameny a lagunami s mořskou vodou. Žije tu mnoho vzácných živočišných druhů, zejména mořských ptáků včetně růžových plameňáků, a také pověstní bílí koně a černí býci. Ohromeni stavebním uměním předků postojíme před nádherným mostem Pont du Gard, který nám zanechali staří Římané. Stejně můžeme obdivovat další historická místa jako Avignon, Arles, Baux de Provence a další. Vykoupat se můžeme jak na krásných písčitých plážích, tak i v řece Gard u slavného římského mostu.

1. den

odjezd v odpoledních hodinách -  Tišnov, Kuřim, Brno. Nočním přejezdem pojedeme přes SRN do Francie

2. den

ráno příjezd do Le Grau du Roi. Toto rybářské městečko leží západně od deltovitého ústí Rhôny a bezprostředně sousední s přístavem Port Camargue, se kterým ho spojuje pobřežní promenáda. Centrum střediska je soustředěno kolem majáku z 19. století. Návštěvníky určitě nadchne obrovské akvárium, kde můžeme obdivovat ryby ze středomořské oblasti i z tropických moří, ale především asi 25 druhů žraloků a rejnoků. V úterý se koná v tomto městě trh, který navštívíme. Odpoledne můžeme věnovat koupání na některé z místních písečných pláží. Večer odjezd na ubytování v Tarasconu.

3. den

ráno se vydáme do malebného městečka Fontaine de Vaucluse, ve kterém žil slavný italský básník Petrarca a kde psal pověstné Sonety Lauře. Kousek za městečkem můžeme obdivovat jednu z největších vyvěraček v Evropě – ze skály zde vytéká řeka Sorgue. Odtud se přesuneme do Avignonu, který byl ve 14. století sídlem papežů, jejichž palác uvidíme na hlavním náměstí. Prohlédneme si i zbytek mostu St. Bénezeta, který je známý po celém světě díky písni „ Sur le pont d´Avignon". Poslední zastávkou tohoto dne bude slavný římský akvadukt a viadukt Pont du Gard. Most si můžeme nejen projít, ale můžeme se pod ním také vykoupat v řece Gard. Odjezd na ubytování v Tarasconu.

4. den

ráno odjedeme do Baux de Provence - opevněného hradního sídla na skalním ostrohu a zachovalého středověkého městečka. Můžeme zde obdivovat středověké uličky, nádherný výhled do kraje či navštívit obchůdek s místními výrobky. Odtud se přesuneme do Arles. V minulosti byl věhlas města takový, že se mu dokonce říkalo "galský Řím". Z římských památek je k vidění aréna, zbytky divadla a lázně. Obdivovat můžeme i úžasné středověké památky – nejvýznamnější je kostel a klášter sv. Trophima. Město je rovněž spojeno se jménem slavného malíře Vincenta van Gogha, který zde vytvořil mnoho svých obrazů. Přes město obehnané hradbami Aigues Mortes se dostaneme k moři, kde se opět můžeme vykoupat. Odjezd na ubytování v Tarasconu.

5. den

Ráno se z Tarasconu přesuneme do pobřežního městečka Saintes Maries de la Mer - letoviska v ploché krajině lagun a solných stepí. Městečko je spojeno s legendou o třech Mariích a jejich služce Sáře. Jejich relikvie jsou uloženy v románském kostele, který byl opevněn kvůli nájezdům Saracénů. Z přístavu odjedeme lodí do přírodního parku Camarque v deltě řeky Rhony. Tato rezervace UNESCO se rozkládá na téměř 150 tisících hektarech. Krajina zde má charakter bažin, mokřin, slanisek a dun. Žije zde nepřeberné množství vodního ptactva. V severní – sušší oblasti se chovají bílí koně a černí býci, kteří jsou využíváni v arénách při býčích zápasech. Po návratu je možné zbytek dne strávit koupáním na krásné písečné pláži nebo posezením v některé z mnoha kavárniček. Večer odjezd a nočním přejezdem přes SRN

6. den

návrat do nástupních míst v odpoledních hodinách.
Pojištění: 
Cestovní pojištění zajistíme na přání. U pojišťovny UNION, se kterou máme dlouhodobé smlouvy i pojištění proti úpadku. Před zájezdem dodáte seznam pojištěných osob s daty narození. My obratem seznam posíláme na pojišťovnu a v tom okamžiku jsou žáci pojištění. Kartičky pojištění a doklad k pojištění obdržíte v autobuse v den zájezdu. V případě zájmu si můžete kartičky vytisknout a rozdat žákům předem.
Doprava:
Plně vybavené autobusy s klimatizací, WC, kávovarem, DVD, mikrofonem, možnost nákupu teplých i studených nápojů u řidiče. Dopravní prostředky splňují veškeré evropské normy pro přepravu osob. 
 
Předběžná rezervace školního/firemního výletu
 1. Název školy/firmy
  Vypňte Vaše jméno.
 2. Kam chcete jet?
  Vypňte Vaše příjmení.
 3. Přibližný počet osob
  Vypňte Vaši adresu.
 4. Datum výletu
  Neplatný vstup
 5. Budete si přát cestovní pojištění?
 6. Kontaktní telefon
  Neplatný vstup
 7. Váš Email(*)
  Vyplňte Vaši emailovou adresu.
 8. Váš vzkaz(*)
  Neplatný vstup
 9. (*)
  Zaškrtněte ověřovací pole.
 
 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Neplatný vstup
zpracováním osobních údajů
Zaškrtněte pole prosím.