Slovinsko

Slovinsko

Cestovatelské perličky z návštěv Slovinska. Bílí koně Lipicáni, jeskyně UNESCO, moře i Alpy na jednom malém kousku země. Jeskyně Postojna a Skočjanské, přímořská letoviska Piraň, jezera Bled a Bohinj, Lublaň a moře.
 

bled 1

piran 1

bledPřekrásná země. Maličká. A to i proti Česku. Přesto se vším všudy a s přístupem k moři jako bonus. Za pět šest hodin jste z Brna v hlavním městě Lublani. Alpy, Středozemní moře, šťavnatá zeleň - zažijte pořádnou túru přírodou i naprostý relax díky všudypřítomnému vodnímu elementu. Slovinci jsou nadmíru pohostinní, úroveň služeb vysoká a ceny přijatelné. A to všechno na školním zájezdu bez starostí s programem.

21 kilometrů nádherných sálů. 2 miliony let stará podzemní pohádka. Zdoláte 5,7 km, z toho asi 4 km elektrickým vláčkem. 

Julské Alpy (Julian Alps)

Julské Alpy je největší a nejvyšší pohoří ve Slovinsku. Plocha měří 4 400 km2, větší část ve Slovinsku, menší v Itálii a pokrývají plochu mezi údolím řeky Sávy a údolí pod Lamanšským průlivem.
Hlavními vrcholy Julských Alp jsou:

Laguna Bernardin

Aquapark Laguna Bernardin v Portoroži je největší komplex bazénů s vyhřívanou mořskou vodou na slovinském pobřeží. Jedna část, zahrnující více než 1 000 m2 povrchu vody hotelového komplexu Sv. Bernardin, je vhodná pro hosty, kteří si chtějí odpočinout a relaxovat. Druhá část je vhodná pro ty, kteří chtějí aktivity na vodě.

Jeskyně Postojna – Postojnska jama
Fantastický komplex chodeb, galerií a sálů, překvapující řada krasových jevů a snadný přístup jsou hlavními důvody pro mimořádnou popularitu jeskyně Postojna ve Slovinsku, která již zaznamenala 35 milionů návštěv během 200 let.
Jeskyně Postojna je nejznámější turistická atrakce ve Slovinsku a jedna z největších krasových přírodních památek na světě.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd