Kam chodíte ve Vídni? Zkuste něco nečekaného.

Rakousko

Cestovatelské čtení o Rakousku. Kde se ukrývá srdce Habsburků? Vídeň: město císařů. Jak to chodí v Rakousku o Vánocích?
 
DSC 0329Přijedete do Vídně. A kam zamíříte pokaždé? Do centra města či do přírodovědného muzea. Klasika. Nenadchne ani neurazí. Zkuste něco výjimečného. Nečekaného.
Ve Vídni je více než 100 muzeí plných skvělých výstav. Stačí si vybrat. nalaďte na vlastní strunu objevování.

Skvělých atrakcí je Vídeň plná. Od rána do večera. Od pondělí do neděle. Co třeba toto:

 

1. Dunajská věž

z níž máte celou Vídeň jako na dlani. S odpočinkem a lehkým jídlem v otočné restauraci. Ze 150 metrů kam oko dohlédne.

2. UNO City

srdce moderního města na Dunajem. Sídlo OSN, tajné mise, kanceláře na heslo, droby a kriminalistika rozpumpuje vaši krev v žilách.

3. A pro milovníky kriminalistiky

záhad a rébusu je tu Muzeum kriminalistiky. Kdo byl Vídeňský fantóm. Jaké je nejsyrovější podsvětí a historie slavných kriminálníků?

4. Prohlídka letiště

nebo parlamentu

5. Wiener Riesenrad - historické ruské kolo

Projížďka historickým ruským kolem Wienerriesenrad ukonejší vaše bolavé nohy a uvolní mozek z přemíry informací

6. Muzeum hodin

v každou celou hodinu se rozezní 3 patra hodin. Vaše smysly rozezvučí 1200 různých hodin, hracích strojků a obrazů. Od 15 století po současnost

7. Dům hudby

interaktivní muzeum hudby v doprovodu počítačového průvodce. Poslouchejte, tvořte hudbu, dotkněte se tónů. Oblékněte si kabát věhlasných skladatelů a zkomponujte vlastní tóny.

8. Národopisné muzeum

vás vtáhne, jak do tradičního rakouského folkloru a vesnického života, tak i tradic ostatních kultur.

9. Vojenské historické muzeum

zašedlý lesk a sláva někdejší C. a K. armády a námořnictva. Uniformy, tanky, zbraně či lodě vám přiblíží doby, kdy bílé rakouské uniformy patřily k nejobávanějším v Evropě.

10. Dům moří

Nahlédněte do Domu moří v protiletadlové věži. Tří metry široké betonové stěny z 2. světové války ukrývají barevný svět mořských i sladkovodních živočichů. Jak to vypadá v tropickém pralese a jak dlouho byste přežili ve žraločí laguně?

11. Muzeum užitého umění

jak to vypadalo v domácnostech dříve. Co lidé používali, čím jedli, jak servírovali, do čeho se oblékali. Dřevo, sklo nebo spíše porcelán a stříbro?

12. Zasvěťte den Schonbrünnu

zámecké komnatě císařů, pohřebním i svatebním kočárům Habsburků, barokní zahradě s fontánami a skvělý výhledem z Glorietty

13. Muzeum císařovny Sisi

Zajímá vás život opěvované císařovny? Fikce a skutečnost? Do čeho se oblékala? Co milovala? Jaké šperky ji zkrášlovaly? Nenechte si ujít procházku rušným pozemským i posmrtným životem.

Vídeň můžete prožít pokaždé jinak. Odnést si nové prožitky a emoce. Ponořit se do nových zkušeností. Tajné mise v OSN, dějiny kriminalistiky, vyhlídky z historického ruského kola. Komponujte hudbu, objevte barevný svět moří, představujte si sami sebe v barokních komnatách a zahradách Schonbrünnu. 

 

Česky Podyjí, "rakousky" Thayatal

hardeg1Nejmenší a přesto fascinující národní park na obou březích Dyje, třpytivý svět drahokamů či středověký hrad Hardegg za ostnatým drátem. Že nechcete skončit v nejlepším? Dejte si nášup. Hoďte minci...

 

Rakouské zahradní unikáty

graz gardenZapálený duch a šikovné ruce Habsburků vybudovaly v celé zemi mnoho skvostných zahrad. Zážitkové, okrasné, selské, japonské, naučné, klášterní, ekologické i zeleninové. Tyto unikáty přežívají dodne...

 

Barokní Schönbrunn konkuruje Versailles

Fotolia 55065857 XS schoenrunnChystáte se do Vídně? Připište si na seznam rakouských krás zámek Schönbrunn. Letní sídlo Habsburků, Marie Terezie i známé císařovny Sisi. Jen 20 minut od samého centra Vídně. Nenechte si ujít kouz...

 

Byli s námi v Rakousku

     

Zájezdy do Rakouska

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd