Rakousko

Rakousko

Cestovatelské čtení o Rakousku. Kde se ukrývá srdce Habsburků? Vídeň: město císařů. Jak to chodí v Rakousku o Vánocích?
 
graz gardenRomantický v srdci, vlasy s vůní jihu a umělecký důvtip v očích. Takový je Graz. Štýrský Hradec míjíme na našich cestách za sluníčkem do Chorvatska a Itálie. Většina z vás zde nikdy nezastavila a nejspíš to ani neplánujete. Velká to škoda. Druhé největší město po Vídni a uchvátí Vás. Vyčleňte si 3 hodiny a nebudete litovat.

Atmosféra města

wien riesenradKaždý rok to stejné. Prohlídka města s průvodcem, Hofburg, Stephansdom, přirodovědné muzeum, případně Schonbrunn. Sami uznáte, že to chce změnu. Koukněte na další tipy, co ve Vídni zažít a jak program poskládat.

Kriminální muzeum – posledních 300 let temné stránky Vídně.

Projdete se v mnoha místnostech historií policejního

82680678 s
10 let uplynulo od té doby, co Linec držel titul Evropské hlavní město kultury. Město je novináři i cestovateli označováno jako město budoucnosti, ale také město s nacistickou minulostí. Slogan města zní: Linc se změnil. Otázkou je, zda k lepšímu. Odpověď si přečtěte sami.

Průmyslové město na křižovatce obchodních cest

Kdysi dávno založeno Římany, kteří jen nazývali Lentia.

26391543 sKoho by nefascinovaly mohutná letadla, mezinárodní letiště se vzrušující atmosférou, sexy letušky a piloti v uniformách. 

Vídeňské letiště Schwechkat otevřelo unikátní a velkolepou výstavu pro návštěvníky. Na 600m2 uvidíte repliku řídící věže, dostanete se do kokpitu a zažijete vzlet jako kapitán.

Školní výlet s prohlídkou letiště bude trhákem :-)

 

30243470 mJsou města, kde můžete bloumat týden a nezanechá to ve vás nic. A jsou města, kde je toho tolik, až vám přecházejí nejen oči, ale i uši a taky chuťové pohárky. A do této druhé kategorie patří jednoznačně rakouský Salzburg! Ideální téma na školní výlet a přesvědčíte se na vlastní smysly.

Na skok do metropole soli a hudby

Divíte se, proč v Salzburku jednomu přecházejí nejen oči, ale také uši?

krampusDěti už o vánočních svátcích, adventu a mikuláši nezaujmete ničím novým. Tak pozor! Možná ještě neviděly čerta s velký Č, nebo spíš s velkým K! Řeč je o rakouském krampusovi. Ano, možná už o něm slyšely v TV zprávách. Ale slyšet a vidět je v tomto případě rozdíl jako Brno. Až uvidí tzv. Krampuslauf (tedy něco jako “čertovskou jízdu”) na vlastní vyděšené oči, až uslyší na vlastní uši pekelný rambajz, kterým se do posledního decibelu naplní setmělé ulice, garantujeme jejich znuděným světáckým dušičkám autentický záchvěv strachu. 

hardeg1Nejmenší a přesto fascinující národní park na obou březích Dyje, třpytivý svět drahokamů či středověký hrad Hardegg za ostnatým drátem. Že nechcete skončit v nejlepším? Dejte si nášup. Hoďte minci do studny hluboké více než 50 metrů ve zřícenině hradu Kaja, šoupejte v zámeckých papučích po zámku Vranov nad Dyjí, projeďte se na lodi a objevte kouzlo elektřiny v místní elektrárně.
 

Ráno tam a večer zpět - jednodenní varianta školního výletu

graz gardenZapálený duch a šikovné ruce Habsburků vybudovaly v celé zemi mnoho skvostných zahrad. Zážitkové, okrasné, selské, japonské, naučné, klášterní, ekologické i zeleninové. Tyto unikáty přežívají dodnes. S menšími či většími zásahy. Mnohé pod ochranou UNESCO. K potěše oka i duše všech, kteří je ročně navštíví. A že jich není málo. Uznejte sami, že tyto krásy opravdu stojí za vidění.

 

Zahradní ráj Baden u Vídně

Fotolia 77699381 XSVídeň, známá jako brána mezi východní a západní Evropou, je přímo napěchovaná historií, kulturou a tradicí. Je tedy s podivem, že většina z nás ji proběhne za jeden den. Jedna památka střídá druhou. Honem, honem, máme málo času.

Vídeň si ale zaslouží přece daleko víc!

Dopřejte si alespoň dva dny času a nasajte její elegantní atmosféru.

Fotolia 55065857 XS schoenrunnChystáte se do Vídně? Připište si na seznam rakouských krás zámek Schönbrunn. Letní sídlo Habsburků, Marie Terezie i známé císařovny Sisi. Jen 20 minut od samého centra Vídně. Nenechte si ujít kouzelné zahrady, palmový skleník či nejstarší existující ZOO na světě. Malí, velcí, s průvodcem nebo sami...nikdo se nebude nudit! Na jednodenní školní výlet naprosto ideální lokalita.

O původu názvu zámku se vypráví legenda. Je o panovníkovi, který se procházel lesem.

Fotolia 56773228 XS lyzeRakousko se dá opravdu přirovnat k Mekce lyžařů. Malých i velkých. Od začátečníků, kteří sotva stojí na nohou až po ostřílené lyžařské matadory. Zkrátka nepřijdou ani milovníci bruslení, běžkaři nebo nadšenci skialpinismu.
Připočtěte k tomu dostatek sněhu od prosince do dubna. Dostupnost „co by kamenem dohodil“ a špičkovou vybavenost skiareálů a blízkého okolí. S otevřenou náručí a rakouskou pohostinností, cenově dostupné pro českého lyžaře. Zkrátka nepřijdou ani milovníci bruslení, běžkaři nebo nadšenci skialpinismu.

Fotolia 77686355 XS boromej
Často u nás v cestovní kanceláři slýcháváme: „Rodiče nemají na výlety dost peněz“. „Zájezdy pro děti jsou drahé“ nebo „Zaplatíme výlet a přitom nás čekají ještě hory poplatků na vstupech“.
Věřte tomu, že tomu zdaleka tak není. Ba naopak. Jde to i jinak. S nulovými náklady na vstupy. 
 
 
 

Fotolia 71307668 XSOd poloviny listopadu do Vánoc se nacházejí v nejkrásnějších místech Vídně vánoční trhy. Můžete se těšit na vůni vánoční cukroví, ochutnat horký lahodný punč nebo pečené kaštany, vídeňské cukroví nebo se jít zahřát do kavárničky a ochutnat vyhlášený Sachrův dort.

16.11. - 26.12. 2018

DSC 0329Přijedete do Vídně. A kam zamíříte pokaždé? Do centra města či do přírodovědného muzea. Klasika. Nenadchne ani neurazí. Zkuste něco výjimečného. Nečekaného.
Ve Vídni je více než 100 muzeí plných skvělých výstav. Stačí si vybrat. nalaďte na vlastní strunu objevování.

Skvělých atrakcí je Vídeň plná. Od rána do večera. Od pondělí do neděle. Co třeba toto:

 

wachau zurnalPředstavme si Dunaj jako náhrdelník Evropy. Navléknuto je na něm mnoho perel. Dýchněme a odhalme dnes lesk jedné z nich.

Údolí Wachau

Nachází se nedaleko Vídně, západním směrem. Od roku 2000 zapsáno na UNESCO. 30 kilometrů dlouhé údolí mezi městy Krems (Kremž) a Melk (česky Medlík).
 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd