Na tři dny k polským sousedům

Polsko

Cestovatelské perličky z návštěv Polska. V čem se podobá Brno a Krakov? Bigoš budete jíst lžící nebo vidličkou? 
 

Fotolia krakov

Pixmac000068775405

wroclav

Krásné zámky s bohatou historií, pevnosti se šrámy válek, výtvory umělců i matky přírody. Seznamte se s Dolnoslezským vojvodstvím. Zemí ovlivněnou válkami a nezvanými hosty, kteří se na nic neptali. Čeká vás odpočinek i záběr pro tělo. Kultura, ruch měst i klid parků.

Tři dny postačí

Nažeňte děti do autobusu nebo naplánujte výlet na sever po vlastní ose. Postačí vám k tomu jen 3 dny:

Použijte náš itinerář

1. den
Dopoledne stvořené pro zkoumání Medvědí jeskyně.
Odpoledne vyšlápněte na pevnost Klodsko a zregenerujte tělo v lázních Kudowa.

2. den
Dopoledne odhalte tajemství 3. říše v podzemním městě Osowka
Odpoledne popijte kávu v historickém centru Wroclawi

3. den
Dopoledne se nechte vést bohatým programem v Broumovském klášteře
Odpoledne vyšlápněte do Adršpašských hor, Broumovských stěn či Teplických skal.

   

     Se školním zájezdem do Polska

 

Za medvědy do jeskyně

Prozkoumejte Medvědí jeskyně nedaleko Kletna, nejkrásnější krápníkovou jeskyni v Polsku. Nejdelší jeskyně s prohlídkovou trasou 360m a stálou teplotou 6,6 stupňů. Prozkoumejte kostry zvířat včetně medvědů, sintrová jezírka a úchvatnou a stále rostoucí krápníkovou výzdobu. Prohlídku si zamluvte raději předem, protože jeskyně je oblíbeným turistickým cílem.
http://jaskinianiedzwiedzia.pl/

Dobyjte Kladsko

Kladskou pevnost si můžete pamatovat ze seriálu Čtyři z tanku a pes. Založena v 10. století odolávala opakovanému vypálení a až v 19. století našla využití jako kasárna. Za 2. světové války v ní vyhasly životy mnoha vězňů.
Vstupte do podzemního labyrintu, minérských chodeb a lapidária a posuďte, zda je pevnost nedobytná, jak se o ní traduje.
http://www.klodzko.pl/cs/pro-turisty/kladske-pamatky/115-kladska-pevnost

kladsko

Pevnost má jeden z nejlépe zachovaných obranných systémů 17. až 18. století v Evropě

kladsko1

Kladsko má významný komplex podzemních chodeb. Je zde pochovaný například Hynek z Poděbrad 

Školní zájezd Dolnoslezské vojvodství (Vratislav, Kladsko a Osowka)

Lázeňská klasika v Lázních Chudoba

Lázně Kudowa už 650 let léčí srdeční onemocnění, endokrinologické zdravotní potíže a chudokrevnost . Patříte-li mezi milovníky lázeňské atmosféry plné stylových kaváren a promenád nebudete zklamáni. A v případě, že máte lidské společnosti dost, vydejte se na pěší tůru v přírodní rezervaci Národní park Stolových hor nebo si protáhněte tělo v Aqua Parku “Vodní svět”.

http://www.kudowa.pl/

kudowa

Nepřipomíná tohle třeba naše "Luhačky" nebo "Mariánky"?

Tajný obr za Broumovskými stěnami

Objevte poslední, hlavní, největší a nejrozsáhlejší Hitlerovo sídlo krycím názvem Reise (Obr). Podle jedné verze Hitlerův hlavní stan, podle slov jiných továrna na tajné zbraně wehrmachtu. Vybudováno pracovní silou z koncentračních táborů (údajně nasazeno 20 - 50 tis. vězňů).
Nasaďte helmy, rozsviťte svítilny a vydejte se za tajemstvím Třetí říše. Prozkoumejte podzemní chodby pěšky i plavbou na loďce, objevte obranné systémy hluboko v Sovích horách. Můžete si vybrat z několika tras.
http://www.osowka.cz/

Školní zájezd Dolnoslezské vojvodství (Vratislav, Kladsko a Osowka)

Středobod Wroclaw

Nejstarší a čtvrté největší město Polska s jedinečnou kulturní atmosférou. Průmyslové, historické i komerční. Město vzdělanců i studentů. Město vody. Obejděte historické centrum, vychutnejte si kavárenský život, zalehněte do trávy v některém z tamních parků nebo se nechte nalákat na plavbu lodí.
Děti nažeňte do zoologické zahrady jejíž součástí je i světoznámé Afrikárium, které vás mrknutím oka přenese na korálové útesy v Rudém moři, do údolí Nilu nebo třeba do Konžského deštného pralesa.

http://www.wroclaw.pl/

wroclav

Vratislav absorbovala české, ruské i pruské vlivy a má nádherné hlavní náměstí (Rynek)

Královský život na Ksiazu

Ochutnejte královský život uprostřed bujných lesů na zámku Ksiaz. Ve válce se velmi hodil Hitlerovi, pro jeho vojenský regiment. Dnes se v jeho části můžete ubytovat a dalších 415 pokojů projít s průvodcem či bez. Nedaleko zámeckých zahrad najdete Státní hřebčín, nedaleko Palmový skleník s 250 druhy rostlin různých klimatických zón.
http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka

ksiaz

Třetí největší zámek v Polsku.

Broumovské programy

Impozantní barokní komplex s celoročním prohlídkovým okruhem, klášterní kavárnou a kouzelnými zahradami. Výstavy, koncerty, historický kuželník i půjčovna kol. Speciální programy pro malé i velké vás naučí výrobě papíru, pergamentu či přírodních barev. A pokud padnete únavou, využijte nabídky ubytování v mnišských celách. 
http://klasterbroumov.cz/

Skalní město v Adršpachu

Potrapte svou fyzičku v Adršpašských skalách. Pokořte štíhlé skalní věže, zdolejte úzká údolí sevřená skalami, objevte tajemné jeskyně. Znáte skalní korunu, Chrámové či Martinské stěny? Dá se tady strávit den i týden a pořád je co dělat.
https://www.adrspach.cz/

DSC07032DSC06956

Nejezděte daleko, příroda, historie, kultura, sport i sladké nicnedělání čeká těsně za hranicemi.

krakovFantastické město polských sousedů? Pro nás Čechy na dosah a mnohem lepší než oficiální polská metropole! Tohle město má totiž říz. Máme několik trumfů v rukávu, které jednoznačně mluví pro následu...

 
DSC 0065

Osvětim, synonymum lidského utrpení a strádání. Původně jako nástroj teroru pro Poláky, později pro celou Evropu. Zaměřeno na Židy, Romy a všechny, kteří se režimu nehodili. Přestože jsem navštívil...

 

DSC 0180Kaple vytesaná ze soli a telefonní signál 120 metrů pod zemí. Krakovský drak a jeskyně Dračí jáma. Rodný dům Jana Pavla II jedno z nejvíce srdcervoucích míst na světě - Osvětim. Vše pod patronátem...

 

Byli s námi v Polsku

     

Zájezdy do Polska

 

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd