Bavorské zámky krále Ludvíka

Německo

Berlín: první linie Studené války. Drážďany, Hitlerovo Orlí hnízdo, Postupim. Zámky v Bavorsku... Živá kultura, špičkové jídlo a hmatatelná válečná historie.  

 

DSC00020

kralovske jezero

Zámek Neuschwanstein - jeden z nejznámějších hradů, leží v oblasti Hohenschwangau v jižním Bavorsku. V roce 1886,

sedm týdnů po smrti krále Ludvíka II. byl zámek otevřen pro veřejnost. Plachý král postavil hrad, aby se mohl uchýlit do

ústraní před veřejným životem. Dnes je Neuschwanstein jedním z nejnavštěvovanějších hradů v Evropě, ročně navštíví hrad asi 1,4 mil turistů. V létě tu v místnostech proudí kolem 6 tisíc návštěvníků. Tyto místnosti byly původně určeny pro jednoho obyvatele; to způsobuje – ve spojení s alpským vzduchem a sluncem – značnou zátěž pro cenný nábytek a textilie.

Idylická poloha Neuschwansteinu je jedinečná, nicméně pohyby základové plochy musí být neustále monitorovány a strmé skalní stěny jsou znovu a znovu zajišťovány.

Zámek Linderhof

stavební činnost zámku byla zahájena v roce 1864, když se Ludvík II. stal králem. Základem byla bývalá myslivna jeho otce, tzv. Konigshauschen – Královský domek, který dostal od svého otce Maxmiliána II. V průběhu života krále Ludvíka II. byl zámek rozšiřován a zvelebován, v roce 1886 končila poslední rekonstrukce, Ludvík II. zažil ještě dokončení nové ložnice.

Klášter Ettal

se může chlubit téměř 700 lety velmi pestré historie. Byl založen v roce 1330, po požáru v roce 1744 byl rekonstruován do současné barokní podoby. Tradice vzdělávání benediktinů nakonec vedla k otevření školy a internátní školy v roce 1903.

Poutní kostel ve Wies

je pozoruhodně bohatě navržená svatyně v obci Steingaden, celý název zní: Svatyně Bičovaného Spasitele na louce. Patronem kostela je sv. Josef. Říká se, že v roce 1738 byly vidět slzy na schátralé dřevěné postavě bičovaného Spasitele. Tento zázrak vyústil ve snahu poutníků vidět slavnou sochu. V roce 1740 byla postavená malá kaple, ale brzy se ukázalo, že je příliš malá pro davy poutníků, které socha přitahuje. Tvrdí se, že mnozí, kteří se modlili před sochou Ježíše Krista na oltáři, byli zázračně uzdravení ze svých nemocí.

Oberammergau

obec v okrese Garmisch – Partenkirchen v Bavorsku. Město je známé svou zálibou v Pašijových hrách. První pašijová hra byla představena v roce 1634 a je výsledkem slibu ze strany obyvatel obce, že když je Bůh ušetřil z hrozných následků dýmějového moru, pak budou tyto hry o utrpení Ježíše Krista hrát každých deset let.

Zugspitze

je nejvyšší vrchol v Německu měřící 2962 metrů nad mořem. Vrchol mohou navštívit rodiny s dětmi i senioři, je možné se nechat pohodlně dovézt lanovou Eibsee.

Kdo chce vědět, jak se žije v opravdickém iglú, nemusí cestovat do Arktidy. Také v Iglu–Dorf (Iglú vesnice) můžete na vlastní kůži pocítit, jaké je to žít v iglú.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd