Berchtesgaden, Německo

Německo

Berlín: první linie Studené války. Drážďany, Hitlerovo Orlí hnízdo, Postupim. Zámky v Bavorsku... Živá kultura, špičkové jídlo a hmatatelná válečná historie.  

 

DSC00020

kralovske jezero

Okolí Berchtesgadenu patří k nejkrásnějším regionům nejen v Německu, ale v celé Evropě. Zaujímá oblast Berchtesgadenských Alp, jejichž hranice určuje na západě řeka Saalach, na východě řeka Salzach, na jihu Kamenné moře a na severu Untersberg zvedající se do výšky 1972 metrů nad mořem. Jižně od města Berchtesgaden se rozkládá národní park.

Kehlsteinhaus – Orlí hnízdo

Kamenná stavba na vrcholku Kehlsteinu připomíná horskou chatu a říká se jí Orlí hnízdo (Adlerhorst). V roce 1939 ji Hitlerovi daroval k narozeninám jeden z jeho nejbližších spolupracovníků Martin Bormann. Stala se vůdcovou oblíbenou rezidencí. Přístup k budově je vskutku mistrovský stavitelský počin: nejdříve se jede po vyhlídkové horské silnici Kehlsteinstrasse, která vede pěti tunely a naskýtají se z ní ohromující výhledy. K samotné stavbě vás potom vyveze výtah. Stavba i s přístupem se budovala 13 měsíců. Po válce padlo Orlí hnízdo do rukou Američanů a v roce 1960 je získal soukromý vlastník. Dnes se tu nachází restaurace, hojně vyhledávaná turisty nejen kvůli její minulosti, ale také pro její úchvatnou podívanou na část Alp.

Královské jezero

Nejvýše položené jezero v Německu (600 metrů nad mořem) je středobodem Berchtesgadenska. Prostírá se na ploše 5,5 kilometrů čtverečního a je hluboké 188 metrů a je považováno za jedno z nejhezčích a nejčistších jezer. Při projížďce můžete obdivovat zajímavé dřevěné domky na čluny postavené ve vodě.

Termální lázně Watzmann

V termálních lázních se nachází několik bazénů a wellness zóna. Obsah soli v bazénech se pohybuje kolem 2-3 %, užijte si zde relaxaci pro tělo i duši, přírodní sůl Berchtesgadenu čistí pokožku, posiluje horní vrstvy pokožky a stimuluje krevní oběh. Na vodní ploše 900 m2 najde vhodnou relaxaci rodina, malé děti i senioři.

Solné doly Berchtesgaden

Tradice těžby soli se v Berchtesgadenu datuje až do 12. století, v roce 1880 solný důl otevřel návštěvnické veřejnosti. Sůl se zde těží „mokrým" způsobem. Uklidňující a uzdravující účinek soli byl prokázán již dávno před staletími, roztoky soli zvlhčují sliznici, mají regenerační účinky a snižují otoky, jsou ideální lék na nachlazení a různé alergie.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd