Budapešť a její naleštěné muzejní vitríny.

Maďarsko

Cestovatelské čtení o Maďarsku. Kde se ukrývá ruka prvního krále Maďarů? Kolik mostů je v Budapešti. A co si určitě dát v Maďarsku k jídlu.
 

Budapest 45103320

visegrad

71425458 sI Budapešť je hotová muzejní a galerijní vitrína i při obyčejném toulání se městem. Nabízíme chuťovku několika (i netradičních) muzejních příležitostí, degustujte:

Maďarská národní galerie, vyčerpávající krása

Jestli hledáte (spíš pro starší studenty) pořádnou porci výtvarného umění, vezměte je sem. Umění od gotiky po současnost, úchvatná místnost s oltáři, vzácná díla nevyčíslitelné hodnoty… Jen si vymezte aspoň půlden času a nasaďte pohodlné boty. http://mng.hu/

Etnografické muzeum

Původně zamýšlená budova ministerstva od roku 1976 slouží Etnografickému muzeu. Je jedním z nejdůležitějších v Evvropě. Více než 200 000 etnografických objektů zahrnuje sbírku fotografií, rukopisů, lidové hudby, filmů. 

http://www.neprajz.hu/

Palác umění

Výstavy současného umění. Výrazná fasáda na Náměstí hrdinů nezůstává bez povšimnutí. 

http://www.mucsarnok.hu/

Nemocnice ve skále

Dříve zde fungovala nemocnice, dnes je zde muzeum, prezentující péči o pacienty během válečných let. Fungovala částečně i jako porodnice. 

https://www.sziklakorhaz.eu/

Semmelweisovo museum lékárnictví

Jedinečné muzeum představuje historii západní medicíny. Od starověkého Egypta až po nejnovější poznatky. 

http://semmelweismuseum.hu/

Memento park 

Soubor největších soch studené války. Sochy, památníky všech komunistických vůdců, po revoluci posbírané z celé Budapešti. Lenin, Marx, Engels. 42 uměleckých děl z období komuinismu 1945 - 1989. 

http://www.mementopark.hu/

Muzeum vojenské historie

Vyčerpávající informace pro zájemce o válečnou tématiku. 

http://www.militaria.hu/

Aquincum muzeum - římské ruiny

Původně vojenský tábor, později významné město v pannonské části Římského impéria. Dnes nabízí archeologický park a základní zdi budov, muzeum a lapidárium. 

http://www.aquincum.hu/

aquincum

Muzeum zemědělství

Umístěno v pohádkovém a neobyčejném hradním komplexu, který navrhl Ignác Alpárv v roce 1896. Původně sloužily budovy jako součást tisíciletých oslav. Dnes ukazuje muzeum historii zemědělství způsobem, který je v Evropě jedinečný. Uvidíte historii zemědělství, lesnictví, rybářství, myslivosti, vinařství, chovu koní. 

http://www.mezogazdasagimuzeum.hu/

vajdahunyad

Dům Teroru uvádí… nacismus & komunismus

Už samotná podoba budovy stojí zato. Desítky let nacistického a komunistického teroru v Maďarsku v jednom domě. Zatraceně výjimečný pohled na historii okupace a obsazení nacisty i později komunistickým SSSR. Odposlechy tajných služeb, propaganda… vše zabaleno do netradičního pojetí díky multimediálním prvkům a světelným efektům. Odhalte s dětmi zločin obou diktatur.

http://www.terrorhaza.hu/hu

Synagoga v ulici Dohány - Velká synagoga a Maďarské židovské muzeum

jsou umístěné v jedné budově. Synagoga je jednou z nejdůležitějších památek Budapešti. Největší synagoga v Evropě, jedna z největších na světě. Monumentální stavba postavená 1859 architektem Ludwigem Forsterem. Pojme téměř 3 000 sedících. 

Muzeum čokolády, sladká tečka za výletem

Pokud děti proženete po nějaké galerii nebo historicky neveselém muzeu, odměňte je potom muzeem zcela jiného kalibru - vezměte je na čokoládu! Na míru školám je tu připraven program. Kromě vyprávění a poučení dospělý doprovod dostane okoštovat něco alkoholicky povzbudivého, děti pak kakaovou vzpruhu.

 34865886 s

Tropicarium, ráj vodní havěti všeho druhu

Stovky exotických zvířat na bezmála třech tisících metrů čtverečních. Hned v sousedství obchodního a nákupního centra. Pro školní výpravy ideální zakončení výletu, zn. suvenýry, McDonaldi a spol. jako třešnička na školním výletu.

https://tropicarium.hu/en/

47007889 s

Dům proslulého mága Houdiniho

Chcete-li zařadit nějaké kratší muzejní intermezzo, pak tahle volba menší děti i starší studenty potěší. Na expozici kouzelnického guru Houdiniho vám stačí hodinka, včetně 20minutové magické show.

http://www.houseofhoudinibudapest.com/

 

Rezervujte školní výlet do maďarské metropole. 
 
 

Plnotučná Budapešť za babku. Foťák nutný. 

DSCF5437Čím více na východ, tím méně turistického pohodlí a luxusu? Možná. Občas. Co je však ubráno na luxusu, to vyvažují mnohonásobně zážitky. Historické, kulturní, kulinářské, lidské...Zážitky v plnotuč ...

 

Budapešť. Paříž východu. Perla na Dunaji.

Budapest 45103320Takové jsou přívlastky Budapešti. 9. největší město Evropské Unie. Bezmála 2 milióny obyvatel. Hlavní město, od roku 1873. A rovněž...Město mnoha tváří. Pro školní výlet ideální.  ...

 

Termální lázně nejen v Maďarsku

 
Termální perly Evropy clanekKdyž se řekne termály. Co se vám vybaví....?

Podzim, sychravo, odpočinek, péče o tělo, oddech, Maďarsko, Slovensko či jiné země?Ano. Všechno to jsou synonyma termálních lázní. A opravdu, právě v Maďarsku, zemi termálů, je nejvíce horkých pramenů v Evropě.

 
 

Byli s námi v Maďarsku

     

Zájezdy do Maďarska

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd