Vánoční trhy Budapešť

Maďarsko

Cestovatelské čtení o Maďarsku. Kde se ukrývá ruka prvního krále Maďarů? Kolik mostů je v Budapešti. A co si určitě dát v Maďarsku k jídlu.
 

Budapest 45103320

visegrad

Tradičně od poloviny listopadu až 31. prosince 2014 se konají vánoční trhy v hlavním městě Maďarska, v Budapešti.

Hlavní trh je na náměstí Vörösmarty. Dominuje fantastická nabídka jídel.

Zde si návštěvníci mohou prohlédnout více než 100 stánků, které nabízejí jedinečné umělecké a řemeslné výrobky s vánoční tématikou. Obří adventní kalendář, výstavy, zábava, jídla a vína, to vše je součástí vánočních slavností. Každý den se otevře nové okno v adventním kalendáři, doprovázené světelnou a hudební show. Dětské programy zahrnují dílničky a loutková představení.

Při procházce mezi osvětlenými nazdobenými stánky nás bude provázet vůně typických maďarských jídel: langošů, pečeného masa, smažených klobásků, vynikajících domácích závinů, pražených kaštanů, kürtöskalács (u nás známé jako trdelník). Můžeme nasávat vánoční atmosféru a zahřát se šálkem svařeného vína.

Vánoční trh je také skvělým místem pro koupi unikátního ručně vyráběného dárku, všechny prodávané produkty jsou přísně kontrolovány a certifikovány Asociací maďarských lidových umělců.

Další trhy jsou v Alžbětině parku a také za Luteránským kostelem.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd