To nej z Budapešti - nejznámější místa

Maďarsko

Cestovatelské čtení o Maďarsku. Kde se ukrývá ruka prvního krále Maďarů? Kolik mostů je v Budapešti. A co si určitě dát v Maďarsku k jídlu.
 

Budapest 45103320

visegrad

Gellertův vrch

stojí na pravém břehu Dunaje, dosahuje výšky 235 metrů. Nabízí úchvatný a jedinečný výhled na Budapešť. Na vrcholu Gellertova vrchu leží Citadela. Citadela je 220 metrů dlouhá a 12-16 metrů vysoká.

Hrad byl postavený Juliem Jacobem von Haynau. Zvláštností je, že na rozdíl od ostatních citadel, které byly postavené na ochranu, tato byla určena k zastrašování nepřátel.

Budínský hrad

V minulosti nazývaný Královský palác v Budapešti je hlavním kulturním a turistickým centrem. Roku 1987 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Byl postaven ve 13. století a byl sídlem uherských králů.

Városliget – městský park

Druhý největší park v XIV. okresu, celková plocha je asi 100 hektarů. Je vyhledávaným místem odpočinku i kulturním centrem.

Andrássy út

Andrássyho třída – bulvár dlouhý 2310 metrů, který spojuje městský park Városliget s centrem Budapešti.

Nagycsarnok - velká tržnice

tržnice v Budapešti – největší a nejstarší tržnice v Maďarsku. Budova byla navržena a postavena kolem roku 1897, na trhu se nachází velké množství stánků na třech poschodích. Budova zvenku nabízí pohled na klasickou maďarskou architekturu, se svým typickým zdobením a pestrými barvami.

Stánky uvnitř budovy nabízí výtečné a lahodné maďarské pokrmy: maso, pečivo, cukrovinky, koření (především papriku v různých gramážích nebo dárkových baleních), Tokajské víno, Unicum (maďarský bylinný hořký likér).

V dalších patrech najdete rychlé občerstvení a suvenýry. Doporučujeme ochutnávku místních maďarských jídel, plných chutí.

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd