Učitel: Cestovatel a průvodce v jednom

Jak na to? 

Užít si cestování. Poznat co nejvíce a zůstat celí? Jen čtěte! Pobaví i zkušeného cestovatele. 

Fotolia 83198044 XS

Fotolia 68875739 XS

obr uvolnete se prosimCoby pedagoga vás kromě vzdělávání občas postihne povinnost doprovodit svou třídu na školní výlet po českých luzích a někdy i zahraničních hájích. A také po městech nebo horách nebo k moři či dokonce při sjezdu řeky na raftech. Už to je samo o sobě náročný úkol, proto se hodí jakákoli pomoc zvenčí! A rozhodně se ji neostýchejte využít - čím méně starostí se školním zájezdem budete mít, tím více si ho sami za sebe také užijete. A o to jde. Jako organizátor máte navíc cestu zdarma.
 

Pomocníků s výletem je spousta. Vybírejte obezřetně.

Cestovních kanceláří mraky. Trh se již pročistil všichni doufáme, že na našem trhu působí cestovní kanceáře, které jsou seriózní. Pravděpodobně uděláte lépe, když si vyberete cestovku, která už má něco za sebou a hovoří za ni reference. Na druhou stranu má zaběhlé zvyky a žádné inovace a nové koště dobře mete. Proč tedy nezkusit někoho nového. Prověřte si však dobře všechny okolnosti. Nevědomost neomlouvá. Také jsme museli nějaké začínat. Už je to 9 roků mimochodem. A já vždy říkám, že je třeba občas cestovní kancelář vystřídat a zkusit najmout na školní výlet zase někoho jiného. Uvítáme vás zpět s otevřenou náručí. :-). 

Přečtěte si jaké výhody přináší cestování pod ochranou CK.

Školní výlet od A do Z

S čím mladšími žáky/studenty vyrážíte do zahraničí, tím důležitější je pro váš vnitřní klid vytisknout jim SOS kartičku, a to každému účastníkovi: i kdyby se někde na cestě ztratili, zpanikařili a nevydali ze sebe ani anglického slůvka, kartička to řekne za ně.

Abyste žáky/studenty pořádně na cestu namotivovali, je dobré je už předem pro společnou věci získat - aby věděli, co je čeká, a začali se patřičně těšit. Můžete jim naservírovat prezentaci, která jejich zvědavost probere.

Známe své pappenheimské - sice dětem a teenagerům všechno řeknete x-krát a oni to x-krát pustí jedním uchem tam a druhým ven. Rozdejte jim proto "informace k odjezdu", z nichž se dozvědí vše potřebné, až jim dojde, že vás vlastně vůbec neposlouchali a neví to a tamto. Mají si vzít nějaké peníze na vstupné do muzea? A jde se vůbec do muzea? A kam vlastně jedou? Známe je, že…

Cesta autobusem ze zájezdu domů bývá zdlouhavá - už tam chybí ten prvek těšení se na výlet, děti zlobí a těší se domů možná víc než vy. Tak je hodnotně zabavte - třeba zábavným kvízem s problematikou daného místa, jež jste společně navštívili. Aneb ať žijí pracovní listy, které vypracoval někdo za vás.

V naší CK jsou připraveny pomůcky před, během i po zájezdu:

  • organizační materiály - pro vás, děti i rodiče
  • informace o destinaci 
  • program zájezdu
  • přihlášky - pro Vaše použítí a jednoduchou organizaci
  • SOS kartičky  - několika jazycích připravena k tisku. I když ztratí řeč, SOS karta vše řekně za ně. 
  • info pro rodiče
  • kvízy - připravte se už předem
  • odpovědi na nejčastější dotazy

Cenné rady pro učitele na jednom místě!

Pojištění, dostatečný počet účastníků… zkrátka určitě máte další pochopitelné pedagogicko-průvodcovské dotazy. Máme pro vás odpovědi.

Možná patříte k těm pedagogickým šťastlivcům, které školní zájezdy vysloveně baví. Gratulujeme a radíme - co kdybyste následovali své srdce a cestovali častěji? Pak možná oceníte náš e-book průvodce.

Nabídka školních zájezdů

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd