10 krát pro cestování autobusem

Jak na to? 

Užít si cestování. Poznat co nejvíce a zůstat celí? Jen čtěte! Pobaví i zkušeného cestovatele. 

Fotolia 83198044 XS

Fotolia 68875739 XS

autobusCestování jisto jistě rozšiřuje obzory. Ale to přesouvání z místa na místo?! Znáte to. Už se vidíte na svém oblíbeném místě. V slaných vlnách. S mojitem na baru. Nebo snad s vázáním na nohám na ranním „manžestru“ . V kulturní metropoli. Na nákupech a kde já vím ještě.
Nepředbíhejme, čeká vás cesta. A nemusí být nutným zlem.
Pojďme si řádně užít cestování autobusem. Ukáži vám 10 důvodů, proč je cestování autobusem „první třídou“.

1. Je libo „panáček“ či dva?


Proč začíná zrovna alkoholem? Řeknete si. Na zájezd se přece nejedu opíjet?! To asi ne, nicméně pravdou je, že valná většina cestovatelů autobusem si alkoholem čistí hlavu a nechává starosti doma nebo prostě dodává šťávu týmové seznamování v autobuse. Proč ne. Jeden panák moravské slivovice rozhodně neuškodí. S heslem, NIC SE NEMÁ PŘEHÁNĚT a klidným srdcem, přibalte do příručního zavazadla plácačku něčeho ostřejšího.


2. Sranda musí být


Radost, bžunda, smích, zpěv... Prostě sranda. Se známými i zcela neznámými cestovateli. Kopec srandy si užíváme s kolektivy v autobuse téměř vždycky. Asi byste se divili, kolik přátelství započalo právě při jízdách autobusem. A to nemluvím o životních či obchodních partnerstvích. I já jich pár napočítám. No řekněte sami, zažijete toto v autě?


3. Uvelebte se, vyrážíme


Vzpomínáte na staré dobré karosy? Tak na ně ihned zapomeňte. Račte se posadit do pohodlných sklápěcích sedadel moderních autobusů. Poručte si kávičku, nasaďte sluchátka a bavte se u oblíbeného programu. Zima ani horké počasí vás nemusí trápit. Naprostá většina dálkových autobusů je vybavena klimatizací.


4. Starosti na průvodcovu hlavu


Rezervace, vstupenky, fronty, časy odjezdu a příjezdu..!?. Uvolněte se prosím. Je o vás postaráno. Nechte se vést průvodcem. On ví. Zřídí. Odpoví. Ukáže. Uklidní. Dopřejte si čistou hlavu.


5. Bez taxíka na letiště i k Eifelovce


Doletěli jste na místo určení. Centrum města, Eifelovka, Coloseum, moře... vše je na dosah. Ale stejně zatím daleko. Jak se dostat na místo určení. Taxíkem nebo autobusem? Ano, autobus vás doveze až k hotelu, do centra nebo k Eifelovce. Pohodlně a rozhodně vás nečeká taxikářská sazba.


6. Na stříbrném podnosu


Řidič s průvodcem vám naservírují památky přímo pod nos. Kam vás nedopraví letadlo, ta nastrčí autobus. S povolením k vjezdu se tak dostaneme přímo k památkám. A někdy nemusíte ani vystrčit nos z autobusu. Bohužel. Stačí mít ukazováček na spoušti fotoaparátu.


7. Informace z první ruky


Hoďte za hlavu hodiny strávené hledáním informací na webu. Kam se podívat a kam to nestojí za to. Kolik to stojí a čemu dát přednost. Proč nemohu najít ty správné informace. Co je tedy pravda. Uvolněte se. Zakloňte hlavu a pohlédněte k památkám. Průvodce ví, vše, co vás zajímá. Mnohdy více než místní obyvatelé. Včetně zaručených tipů a online dokumentů. Věřte mu, máte přece dovolenou.


8. Dobrou noc


Neřiďte, když nemusíte. Raději si prostě zdřímněte.


9. „Eko-logika“


Ano, autobusy jsou nakonec i ekologičtější než automobily. Místo 20 plně naložených aut vyjede jeden autobus s kolektivem.


10. Pohodlí s rozhledem


Představte si, že strávíte dlouhé hodiny cestováním v autobuse. A teď přestupte do osobního auta? Cítíte rozdíl? Že už nemáte ten správný rozhled? Krajnice se vlní na dohled. I ta ulička pro natažení nohou by se hodila. Nemluvě o tom, že se vám prostě hrozně moc chce... A odpočívadlo v nedohlednu.


+


NEOCENITELNÝ BONUS


Zejména pro ty z vás, jež trpí panickým strachem z létání. AUTOBUS PROSTĚ NEMŮŽE SPADNOUT.

Autobusové kolektivní zájezdy

   Autobusové školní zájezdy

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd