12 tipů, jak cestovat zadarmo

Jak na to? 

Užít si cestování. Poznat co nejvíce a zůstat celí? Jen čtěte! Pobaví i zkušeného cestovatele. 

Fotolia 83198044 XS

Fotolia 68875739 XS

20150827 165059Ano. Ano. Ano. Máte pravdu. Cestování nikdy nebude úplně zdarma. Nicméně existuje pár tipů na cestování téměř za babku. Procestujte krásná místa s minimálním rozpočtem. Ba, co víc? Nechte si za cestování zaplatit!

1. Ubytujte se v něčím domě

Jeden z nejjednodušších způsobů levného cestování.

Eliminujete vysoké náklady na ubytování. Výměnou za poskytnutí vlastního bydlení. Úklid domu. Posekání trávníku či péče o domácí mazlíčky v době nepřítomnosti majitele.

Vybírejte z možností, které se vám nabízejí:

www.TrustedHousesitters.com
www.workaway.info
www.compassmag.com/welcome/Home.html

2. Pracujte na jachtě či výletní lodi

Že netrpíte mořskou nemocí a plavete jako ryba? Jste odborníci ze světa fotografie, hudby, zdravotnictví? Plavčíci či barmani? Skvělé! Prací na výletní lodní lince procestujete kus světa. A ještě vám za práci zaplatí! Smiřte se však se ztrátou soukromí a hodinami tvrdé práce.

3. Staňte se dobrovolníky

Mnoho organizací zoufale hledá dobrovolníky do vzdálených zemí, které potřebují pomoc. Navštívíte místa, který běžný cestovatel nenavštíví. Hostitel poskytne ubytování, jídlo a příležitost naučit se něco o místním způsobu života. Výměnou za 6 hodin práce denně.

Nečekají přímo na vás?
 

4. Učte angličtinu a jiné jazyky

Víte, které země přímo prahnout po kvalitních lektorech angličtiny? Vězte, že jsou to destinace, které stojí za to navštívit. Jižní Korea, Čína, Jordánsko a Japonsko. Zde dostanete za práci dobře zaplaceno.
Zkuste své štěstí:

www.britishcouncil.cz
TEFL

5. Staňte se instruktorem lyžování

Lyžařské resorty hledají pracovníky na celou sezonu. Instruktor lyžování. Číšník. Uklízečka. Recepční. Práce a dobrá parta zajištěna. Je nutno počítat s přemírou večerní zábavy a alkoholu. Skipas zdarma pro zaměstnance je samozřejmostí.

6. Staňte se Au Pair

Práce a cestování v jednom. Pro ty z vás, které mají blízko k dětem. Nevadí jim starost o dům a zvířata. Výhodou je celosvětové pokrytí. Můžete vybrat destinaci, po které toužíte. Vlastní pokoj a kapesné samozřejmostí.
Agentura AuPair World vás jistě inspiruje:

www.aupairworld.com/en

7. Umíte něco? Zužitkujte to

Vynikáte ve sportu? Surfování, horolezectví, lyžování, cyklistice. Mluvíte více jazyky? Máte nejlepší předpoklady stát se instruktorem v některé turistické agentuře, která komunikuje s mezinárodními turisty. Vyzkoušejte agenturu Adventure Work

8. Vyměňte na čas domov za jiný

V současnosti stále populárnější služba. Zejména mezi bezdětnými páry a singles. Stačí vytvořit účet. Vybrat lokalitu a dům a vyrazit.
Stojí to za to:

www.knok.com
www.lovehomeswap.com
www.homeexchange.com

PS: Koukněte se na film The Holiday s Cameron Diaz, která si také na pár dnů prohodila svůj dům

9. Sdíleje své zážitky. Publikujte

Dorazili jste na místo, které je pro valnou většinu smrtelníků nedosažitelné? Podělte se s nimi o své zážitky, dojmy, zkušenosti.
Založte si blog. Využívejte sociální sítě. Pište PR články. Nabídněte se novinářům, cestovním agenturám i cestovatelským serverům. Vybudujte návštěvnost a nabídněte prostor inzerentům. Budete-li dobří a vytrváte-li, zaplatí vám.

10. Staňte se průvodcem

Znáte určitou destinaci jako své boty? Navštívili jste každý kout? Historie je vaší koníčkem? Připravte si výklad ve více jazycích a začněte provádět. Na vlastní pěst nebo pro cestovní kanceláře.

11. Výzkum pro turistické průvodce

Prozkoumejte restaurace, hotely, služby v daném městě. Nabídněte informace vydavatelům turistických průvodců. Všechny lokality se stále mění a informace je třeba aktualizovat. Nikdy nekončící úmorná práce pro puntičkáře. Otevírací doby, ceny, přístupnost pro kočárky...

12. Staňte se letuškou

Nevadí vám pracovat v noci? Trávit dlouhé hodiny v letadle? Nebojíte se létat? Staňte se letuškou. Poznáte nová místa a benefity pro sebe i své rodiny.

13. Uspořádejte zájezd pro přátele, kolegy i rodinu

Pokud dáte dohromady větší skupinu lidí, získáte všude hromadné slevy a výhodnější ceny. A nejen to. Jako organizátoři máte od cestovek většinou jedno a více míst zadarmo. S organizací a domlouváním máte práci. Všichni pochopí, že zájezd máte tím pádem jako odměnu za svůj nápad a snahu dělat něco pro ostatní :-)

Možností levného cestování je táááák mnoho. Vyzkoušejte je.

Nebo se vydejte na cesty po Evropě s námi. Máme pro vás připraveno mnoho zájezdů za skvělé ceny.

A určitě se podívejte, co o nás říkají účastníci zájezdu.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd