Jak připravit telefon na cestování

Jak na to? 

Užít si cestování. Poznat co nejvíce a zůstat celí? Jen čtěte! Pobaví i zkušeného cestovatele. 

Fotolia 83198044 XS

Fotolia 68875739 XS

Fotolia 45327239 XSNezapomeňte nabíječku. Zjistěte skvělé připojení. Mapy bez připojení. Čtěte, hrajte hry. Zkoumejte okolí, sledujte lety i intenzitu slunce svitu. Zjistěte kurz, počasí a nejbližší toalety. 

Bez nabíječky toho moc nezvládnete

Zakupte si menší nabíječku, kterou dáte do příručního zavazadla. Pokud budete v kavárně, na letišti nebo i v autobuse můžete připojit telefon a nabít si ho.

Šetřete baterii

Nainstalujte si aplikaci šetřící baterii. Tyto aplikace pomohou lépe využít energii baterie tím, že vypnou nepotřebné a nepoužívané aplikace. Například

Neplaťte vysoké účty

Vyhněte se vysokému účtu za telefonování. Ujistěte se, že Váš telefon je odemčený. Pokud jste v některé zemi déle, kupte si SIM kartu přímo v dané zemi. Vypněte datový roaming. Zvedejte jen ty nejdůležitější telefonáty, nebo odpovídejte smskou. A večer v hotelu mrkněte do emailu.

Wifi vždy a všude

Wifi jsou všude. Ne vždy je však signál dostačující. Pomůže Vám aplikace skenující dosažitelné Wifi a také sílu signálu. Například Wi-Fi Finder, která vám řekne kde je nejlepší se připojit.

Fotky šup hned na facebook

Není třeba dodávat kolik existuje sociálních sítí a aplikací pro zprávy. Jsou důležité aby jste zůstali ve spojení s přáteli a publikovali provokující fotografie plné zážitků z vašich cest. Dobrá se nám zdá aplikace WhatsApp a Skype. Na WhatsApp můžete nechat dokonce hlasovou zprávu a na telefonování použijte spíše Skype než mobilní operátory.

Praktické aplikace

TripIt - ukládejte všechny svoje nadcházející itineráře, hotely, ubytování, pronájmy aut atd. Vždy na jednom místě v praktické aplikaci.

Sledování letů je návykové

Vyberte si, která aplikace na sledování letů Vám bude vyhovovat. Ukáže Vám současnou pozici letadel na obloze, takže budete vědět, zda bude mít letadlo na které čekáte zpoždění.

MapsWithMe

Detailní mapy celého světa. Bez připojení k internetu. Offline použití. Rychlé a plynulé zoomování. Velmi detailní - tisíce bodů zájmů - restaurace, muzea, bankomaty, zastávky a další. Možnost přidávání oblíbených míst. Otočte si mapu sami, svými prsty. Když se pohybujete, mapa se automaticky natáčí podle směru vaší chůze. Lokace vaší pozice pomocí GPS. Sdílení na sociálních sítích.

Počasí

Informace o počasí se určitě budou hodit.
Když vás nudí průvodce i filmy.
V autobusech Vás zabaví průvodce, filmy, časopisy. Ale i to po chvíli přestane bavit. Až se začnete nudit, přijdou vhod následující aplikace:

Amazon Kindle

Zdarma. Nejlepší aplikace pro androida. Stovky knih, mnoho z nich zdarma.

Pocket

Uložte si články a videa pro případ, až budete offline a budete si je chtít v klidu přečíst.

Hill Climb Racing

Kdysi to bylo Angry Birds, teď je to tento chudák chlapec, který stále jede do kopce.. Nesuďte mě. Aspoň, že to není Candy Crush.

Jak neobtěžovat okolí

Pořiďte si tlumič jasu obrazovky. Není nic horšího když pro vaše oči a spolucestující než jasná obrazovka. Ujistěte si že máte vypnuté všechny zvuky, včetně zvuků klávesnice. To jsem zase napráskala fotografií. Ale kdo to má třídit?Vyčistěte a upravte sbírky fotografií. Je třeba vyfotit každé zákoutí, každý stoleček, květináč. Každý moment, každou uličku. Všechno všecičko zachytit a zdokumentovat. Ale kdo to má potom třídit, že? Využijte čas ke třídění fotografií. Aplikací jsou spousty, vyberte si: Instagram, Camera ZOOM FX, HDR Camera, Adobe Photoshop Touch, PicsArt - PhotoStudio, PIxlr-o-matic a další a další.

Francouzština, Maďarština - plynně a bez problémů.

Nezapomeňte na překladač.
Nejlepší je Google Translator. Pomůže přeložit slova, věty, rozhovory a také můžete využít hlasové funkce. Pomůže to s výslovností. Například v Maďarsku nebo Francii to je bez této aplikace někdy beznadějné. Nemusíme dál vysvětlovat, jak skvělé je, když můžete rychle říci co zrovna potřebujete a ostatní Vám rozumí.

Kolik forintů je 10 euro? Kolik zlotych je 50 korun? 

Hodit se může převodník měn. Cestujete li skrze více zemí, nemusíte se trápit neustálými přepočty. Currency Conventer může být ten pravý.

To byla dobrá písníčka. Jak se jmenovala? 

To je skvělá písnička. Co to ale je. Honem - potřebujete vědět název a interpreta. Popadnete telefon, zapnete Shazam a už to víte. Vyhledá hudbu a TV pořady, které zrovna posloucháte a na které se díváte. Skvělé funkce - můžete zpívat současně s nahrávkou a textem, sdílet na soc. sítích a sledovat na youtube, vytvořit si seznam skladeb.

Hlad? Je libo něco na zoubek?

Potřebujete rychle bistro, restauraci, nebo obchod s potravinami? Aplikací na vyhledávání restaurací jsou mraky. Například Restaurant Finder.

Kde je tady nejbližší WC, prosím?

Flash. Jedna z nejpraktičtějších aplikací. Najde Vám nejbližší veřejné toalety.

Nespalte se u moře.

Telefon Vám řekne, kdy se natřít krémem. zjistí úroveň UV a spočítá, kdy se musíte natřít aby jste se nespálili. Aplikace: Sunburn Timer.
A ještě nezapomeňte: Kalkulačka, budík, svítilna, poznámkový blok, diktafon.
Napsat by se daly stovky aplikací. Testujte aplikace s námi a napište co Vás zaujalo. Vyhodnotíme, vyzkoušíme a pošleme výsledky testování.

Telefon vám může fantasticky ulehčit cestování. Možnosti jsou neskutečné široké a zábavné. Žádná cesta Vám nepřijde dlouhá.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd