Vánoční trhy v Evropě

Jak na to? 

Užít si cestování. Poznat co nejvíce a zůstat celí? Jen čtěte! Pobaví i zkušeného cestovatele. 

Fotolia 83198044 XS

Fotolia 68875739 XS

DSC 0254

 Kam se vydat v Evropě na vánoční trhy.

Štrasburk, Francie

Nejstarší vánoční trh v Evropě se konal v roce 1570 a byl pojmenován „Christkindelsmärik" - v překladu „Trh Jezulátka". Od té doby Štrasburk pokračuje v tradici, úchvatné a velkolepé alsaské vánoce, to jsou důvody, proč je Štrasburk nazývaný „hlavní město Vánoc" a i nadále se těší velké oblibě.

  • Drážďany, Německo

Pokud máte rádi vánoce, budete milovat Drážďany.
Jedenáct různých vánočních trhů nabízí velmi tradiční trhy až po veselé středověké.
  • Brusel, Belgie

Téměř dva kilometry stánků postavených uprostřed historického centra města opět nabízí mnoho vánoční zábavy pro děti i dospělé. Slavnostní atmosféra, kvalitní produkty, chutné pokrmy, pohádkové osvětlení a přehlídka různých kultur nabízí vánoční trhy v Bruselu.

  • Lille, Francie

V srdci zimy město Lille jiskří a září, město se v předvánoční dobu mění v zimní pohádku. Hrdé na svou tradici oslav a dobrého jídla, Lille nabízí návštěvníkům lákavý mix vlámského veselí a francouzské elegance.

  • Norimberk, Německo

Mezi lákavou vůní svařeného vína a rumového punče, pražených mandlí a norimberských nádherně zdobených perníčků budou uchváceni nejen děti, ale i dospělí. Tisíce různých laskominek, opékané maso nebo slavná ruská matrjoška – ruská skládací panenka, to vše zde můžete koupit nebo si jen prohlédnout.

  • Basilej, Švýcarsko

Vánoční trhy na Barfüsserplatz a Münsterplatz jsou považovány za jedny z nejhezčích a největších ve Švýcarsku. Během příprav na Vánoce se zde koná také velké množství okázalých výstav v muzeích a různých kulturních akcí.

  • Vídeň, Rakousko

Známé, oblíbené, nádherné, barevné, děti jsou z nich nadšené, dospělí si vychutnají předvánoční atmosféru, takové jsou vídeňské vánoční trhy.

  • Kolín nad Rýnem, Německo

Každý rok před Vánoci se centrum města Kolín nad Rýnem mění v kouzelné slavnostní místo. Miliony návštěvníků z celého světa postávají u slavnostně nazdobených „domečků" - stánků a užívají si předvánoční atmosféru.

  • Birmingham, Anglie

Modré, červené i zlaté, takové jsou anglické vánoce. Posledních 13 let jsou vánoční trhy v Birminghamu s více než 180 stánky s dárky, šperky, dekoracemi, ručně vyráběnými hračky jedny z nejkrásnějších a nejrozmanitějších trhů v Evropě.

  • Barcelona, Španělsko

Vánoční trhy probíhají od roku 1786. Staré budovy, úzké uličky starého města a přátelská atmosféra této destinace, Barcelona má opravdu co nabídnout. Ve Španělsku vánoce začínají 8. prosince na svátek Neposkvrněného početí Panny Marie, to je datum, kdy se začínají vyrábět betlémy. V Barceloně jsou také nádherné světelné instalace, každý hotel, dům nebo restaurace jsou vánočně ozdobeny.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd