Itálie

Itálie

Čtení o Itálii. Řím, Vatikán, Florencie, Benátky... Historie snoubená s moderním životním stylem. Okořeněná skvělou gastronomií a pozitivními lidmi.ii. 
 

Fotolia 52502738 XS

Fotolia 44298623 S

Fotolia 48663122 XSBenátčané postavili město na vodě, ničeho se nikdy nebáli a pokoušeli se vždy o nemožné. Svoje legendární sklony k přetvářkám a skrývání za maskami realizují ve světově proslulém karnevalu.

Mramorové paláce mizící v tichých mlhách, labyrinty ulic mizí v rozmaru náladových přílivů okoření zážitky z karnevalu. Masky pózují a pyšně předvádějí velkou tradici města.

Benátský karneval.

Fotolia 61838636 XSCo znamená "dolce vita"?
Dolce vita - aneb sladký život.
Tento výraz je synonymem pro italský životní styl. Co to ale přesně znamená?
 
Radostný život plný jednoduchého luxusu. Je o prožívání obyčejných každodenních momentů. Italové jsou známí pro své laxní, volné tempo života. A vědí, že je důležité nebrat věci příliš vážně.
 

Vatikán

Stát Vatikán je nejmenší nezávislý stát na světě, jak počtem obyvatel (836) tak rozlohou (0,44 km2). Území státu Vatikán je enkláva na území Italské republiky, vložena do městské zástavby města Říma. Vatikán je systém absolutní monarchie v čele s papežem katolické církve, od 13. března 2013 je papežem Jorge Mario Bergoglio, panující pod jménem papeže Františka.

Fotolia 62420278 XS

Nádherné scenérie. Kopce poseté pevnostmi a vinicemi, mohutně vzrostlé cypřiše. Toskánsko je slavné úložiště památek a zážitků. Ukážeme si skryté cestovatelské drahokamy těchto míst a vaše cesta do Toskánska se stane jedinečnou.

Florencie inspirovala mnoho malířů, spisovatelů a dalších umělců k tvorbě jedinečných děl. Poznejte, čím světové umělce uchvátila italská metropole, kolébka renesance.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd