Dokonalý zážitek na Azurovém pobřeží

Francie

Cestovatelské perličky, doporučení z výletů po Francii. Sýry, vína a jiné dobroty. Nejlepší vyhlídky v Paříži. 30 nejlepších kilometrů na Azurovém pobřeží. 
 
Fotolia eifelka spring
Azuro

Fotolia 58756666 XS

Toužíte po dovolené v krásné přírodě, ve městech kde to žije a voní exotikou, po koupání v průzračném moři? Z letadel máte husí kůži? Naplánujte si výlet na Azurové pobřeží. Luxus dostupný téměř pro každého. Pokud si navíc vyberete dobu, kdy města nepraskají ve švech pod náporem turistů, a teploty nešplhají do závratných výšin, “dokonalý zážitek” na sebe nenechá dlouho čekat. Nice, Monako, vila baronky Ephrussi de Rothschild, vila Kérylos, městečko Èze, Cannes, Saint Tropez a mnohem víc vás čeká v tomto francouzském ráji.

Malé velké Monako

Chcete vidět čelist největšího žraloka na světě? Navštivte Oceánografické muzeum, které vyrostlo přímo na útesu nad mořem. Čekají vás obrovská akvária se žraloky, želvami a korály. Více než 4 000 exponátů ryb a dalších 350 druhů bezobratlých živočichů.

Pokud máte toulavé nohy a fauna není zrovna vaše hobby, navštivte sídlo monackého knížete. Na 60 metrů vysoké strmé skále se tyčí knížecí palác, do jehož interiéru můžete nahlédnout pouze v letních měsících. Častým cílem turistů je střídání knížecí gardy před branami paláce (každý den mezi 11.50 a 12.00)

Naberte dech na další cestu v nádherné botanické zahradě nad novou čtvrtí Fontvieille. Sluncem rozpálená půda na strmých svazích vyhovuje sukulentům a kaktusům, což je v naprostém kontrastu s průzračnými jezírky a krápníkovými jeskyněmi, které jsou součástí zahrad.

 20140626 112347 Pano 2

Rallye Monte Carlo

Jste fanoušci Formule 1? Projděte si nejkratší závodní okruh v kalendáři F1 v Monacu. Měří jen 3.34 km, ale rychlost naberete zcela závratnou.

Monaco201446of50

Éze, kamenná vesnička visící nad mořem

Village Perché, původně nedobytná pevnost vybudovaná na skále byla nahrazena unikátní botanickou zahradou.Ta je právem označována jako “jedno z nejkrásnějších míst na světě”. Až se dosyta pokocháte, projděte se kamennými uličkami plných obchodů se suvenýry, odměňte se nějakou kulinářskou dobrotou či přivoňte k luxusním parfémům ve věhlasných provensálských parfumeriích Galimard a Fragonard. Vystoupejte po schodištích až nahoru a pokud vám počasí bude přát, dohlédnete na St. Tropez nebo dokonce i Korsiku.
Vše je tu romantické, malé a útulné. Nečekejte však lázeňské promenády a vybavte své nohy pevnou obuví. Terén je místy opravdu krkolomný!

eze

Luxus na Azurovém pobřeží

Lázeňské město Saint Jean Cap Ferrat je jednou z perel pobřeží. Na jedné straně cíl zaoceánských lodí s tisíci turisty na palubě, na straně druhé, diskrétní útočiště těch nejbohatší na planetě. Za oponou z živých plotů se zde skrývají opravdové paláce s kašnami, sloupy, bazény s mořskou vodou, tenisovými kurty a služebnictvem. Přepychová sídla aristokratické smetánky však na vlastní oči nespatříte. Přičichnout k luxusu můžete v jediné přístupné vile v této oblasti - vile Ephrussi de Rothschild.

ephrussi

Italský palác baronky Béatrice Ephrusi

Vila Ephrussi de Rothschild je jako vystřižená z řeckého starověku. Je dílem architekta Auburtina. V interiéru vily na vás čeká více než 5 000 kusů uměleckých předmětů, které odkázala baronka Ephrussi de Rothschild Institutu de France.
Zahrada, obklopující vilu, je rozdělená do devíti tématických celků. Přeneste se pouhou procházkou z Francie do Itálie, Japonska, Španělska, a dalších zemí. Načerpejte energii a vrhněte se na další krásy Azurového pobřeží.

   Vyrazte na Azuro se Zdeňkou Jankovou

Nice, azurová kráska

Prohlídku začněte na Promenádě Angličanů, která dělí perfektně udržované pláže od samotného města. Projděte parkem Alberta I., navštivte každodenní trh Saleya a vyšplhejte na travnatý pahorek, kde kdysi stával hrad. Odměnou vám bude nádherný výhled na město a Andělskou zátoku.
Za návštěvu rozhodně stojí večerní Nice. Jeho historické centrum je v nočním hávu plné lidí, vůní, jídla a smíchu, Nasvícené historické budovy v kombinaci s barevnými kavárničkami vás definitivně naladí na středomořskou notu.

 

FrancieNice20148of22

Mořská krása

Beaulieu sur Mer, město v zajetí bujné vegetace, kde písečné pláže lemují palmy, učarovalo mnoha prominentním hostům včetně rakouské císařovny Sisi. Právě zde můžete obdivovat starořeckou vilu Kérylos, kterou egocentrický archeolog Theodore Reinach dovedl k naprosté dokonalosti i díky použití nejušlechtilejší materiálů jako mramor, alabastr, slonovina či bronz.

Festivalové Cannes

Bezpochyby nejznámější město Azurového pobřeží díky každoročnímu festivalu. Navštivte festivalový palác, projděte se po chodníku slávy a opalte svou kůži na jedné z nejkrásnějších městských pláží s výhledem na luxusní jachty.

Četníci ze Saint-Tropez

Vydejte se po stopách Louise de Funèse. Propleťte se křivolakými kamennými uličkami, “dobijte” vojenskou pevnost s krásným výhledem a užijte si relax na písečné pláži Pampelonne. Pro večer ve víru Saint-Tropes si však budete muset sáhnout do peněženky o něco hlouběji.

Milovníci historie, kulturních zážitků, krásné přírody i sportu, zažijte Azurové pobřeží na vlastní kůži.

Doprovodí Vás paní Zdeňka Janková. Poslechněte si jak mluví o své milované Francii. 

   Vyrazte na Azuro se Zdeňkou Jankovou

 

Azurové pobřeží - lokalita fajnšmekrů

Kaňon Verdon: Nejhlubší kaňon Evropy

Provence od A do Z

Láska k Provence

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd