Francie

Francie

Cestovatelské perličky, doporučení z výletů po Francii. Sýry, vína a jiné dobroty. Nejlepší vyhlídky v Paříži. 30 nejlepších kilometrů na Azurovém pobřeží. 
 
Fotolia eifelka spring
Azuro

saint michelKdo cestuje, zažívá historii opravdově na vlastní kůži. A v tomto francouzském případě je to historie nadmíru bohatá, i když často brutální. Kraj panenské přírody i upálení Johanky z Arku, pláže s pískem prosáklým krví z časů válečných. Ale také gourmetův ráj - domov camembertu a jablečného “calvados”, čerstvých ryb a mořských plodů. Mekka architektonických skvostů. Dýchejte zhluboka, vzduch je tu silný. Vítejte v Bretani a Normandii. 

 

wIMG 20170930 112937w

Letopočty, jména, data narození, úmrtí a svateb, jména světců, králů, malířů. To je třeba se dozvědět při cestování. To rozhodně. Ale všeho moc škodí.
Nemusíte vidět všech 17 historických paláců, stačí 3. Nemusíte naběhat desítky kilometrů, abyste navštívili 9 kostelů, 6 kašen a pojmenovali všechny rodové větve a světce na mostech. K tomu abyste si udělali obrázek o daném městě a zaperlili před známými, stačí 3 paláce, 2 kostely a zapamatovat si jednoho hlavního světce daného města. Cenná fakta rád na počkání vyklopí třeba stejda Gůgl.

Fotolia 58756666 XS

Toužíte po dovolené v krásné přírodě, ve městech kde to žije a voní exotikou, po koupání v průzračném moři? Z letadel máte husí kůži? Naplánujte si výlet na Azurové pobřeží. Luxus dostupný téměř pro každého. Pokud si navíc vyberete dobu, kdy města nepraskají ve švech pod náporem turistů, a teploty nešplhají do závratných výšin, “dokonalý zážitek” na sebe nenechá dlouho čekat. Nice, Monako, vila baronky Ephrussi de Rothschild, vila Kérylos, městečko Èze, Cannes, Saint Tropez a mnohem víc vás čeká v tomto francouzském ráji.

abc

A – Akademie Française (Francouzská akademie)

B – Bukinisté (bouquinistes)

C – Café (kavárny a kavárničky)

 
 

Fotolia 58756666 XSExtravagantní a požitkářské Monaco. Četnická stanice v Saint Tropez. Romantické uličky a výtečné restaurace v Nice. Andělská zátoka. Koupání v moři a smaragdovém jezeře v kaňonu řeky Verdon. Lákavá fotoreportáž představuje Azurové pobřeží v jižní Francii.

Tady hladovět nebudete

Jídlo je ústřední součástí francouzského života

paris16
Nebojíte se výšek? Vyhledáváte rozhledy a vyhlídky? V Paříži si to užijete naplno. Z Eiffelky nebo Vítězného oblouku.

1. Eiffelova věž (276 metrů)

Symbolem Francie a jejího hlavního města Paříže je Eiffelova věž. Na Eiffelovu věž můžete vystoupat po schodech nebo vyjet výtahem. 

Fotolia eifelka springUmlčte děti, otevřete ústa a dívejte se. Paříž... Město, které okouzlilo umělce, spisovatele a krále v průběhu staletí. V kombinaci s nejznámějšími místy na světe s návštěvou Disneylandu či Parku Asterix se Paříž stává vrcholným cestovatelským zážitkem téměř všech dětí. Malé, velké, umělecké či technické. Paříž vtáhne všechny.A navíc. Vstupné do většinyatrakcí a muzeí v Paříži jsou pro studenty zdarma. Vybrali jsme 10 míst v Paříži, které vás i vaše studenty zcela pohltí.

 

Fotolia 58861829 XSNemusíte nikdy být v Provence, a přece můžete tento kout Francie milovat. Stačí, pokud si přečtete Horníčkovy Listy z Provence, některou z krásných knih Marcela Pagnola, Daudetovy Listy z mého mlýna nebo na sebe nechte působit kouzlo obrazů, které v této sluncem zalité krajině namaloval Vincent van Gogh, Paul Cézanne anebo náš Otakar Kubín.

A když se pak člověk v tomto kouzelném kraji opravdu ocitne, zjistí, že miloval chabý odlesk toho, co jej obklopuje. Kouzlo Provence se totiž jen těžko dá slovy vystihnout. Co je tedy v

Fotolia 60272393 XSRomantická abeceda, kterou stvořila naše paní průvodkyně Zdeňka Janková, která Francii prostě zbožňuje.

A - Azurové pobřeží

Azurové pobřeží (Côte d'Azur) zvané také Francouzská riviéra je součástí Provence. Jedná se o pobřežní pás táhnoucí se od města Cassis/ nedaleko Marseille/ na západě po město Menton /nedaleko hranice s Itálií/ na východě. Tato oblast zahrnuje jak pobřeží, převážně s oblázkovými plážemi, tak i zalesněné svahy Přímořských Alp. Je to jedna z nejvýznamnějších rekreačních oblastí

verdon mostŘíční kaňon, který je často považován za jeden nejkrásnější v Evropě. Je 25 kilometrů dlouhý a až 700 metrů hluboký. Byl vytvořen řekou Verdon, která je zajímavá svou průzračně čistou vodou a překvapivě tyrkysově zelenou barvou. Na konci kaňonu se řeka Verdon vlévá do umělého jezera Sainte-Croix-du-Verdon.


Soutěska je velmi oblíbená u turistů, na řece je možné si pronajmout kajak. Vápencové stěny, které jsou několik set metrů vysoké přitahují mnoho horolezců.

Notre DameŽádná jiná budova není tak úzce spjata s dějinami Paříže jako Notre-Dame. Tuto katedrálu nechal na místě římského chrámu postavit biskup ze Sully v roce 1159.

Základní kámen byl položen roku 1163, kdy začala pro zástupy gotických architektů a středověkých řemeslníků dvě staletí dřiny. Od té doby se v katedrále odehrály velké události francouzské historie, včetně korunovace Jindřicha VI. v roce 1422 a Napoleona Bonaparta v roce 1804. Během Velké francouzské revoluce byla odsvěcena a překřtěna na chrám Rozumu. Rozsáhlou renovaci (včetně postavení věže a vytvoření chrličů) provedl v 19. století architekt Viollet-le-Duc.

Fotolia 60325539 XSNěmecký dialekt, francouzský smysl pro módu vášeň pro foie gras a zelí, skvostná vína a báječné pivo.
Tato země vás nechá v úžasu. Kde to vlastně jste?


V zemi živých pohádek, kde se vinice z akvarelů prolínají do přítomnosti, hrady na kopcích šeptají svá tajemství čápům, hrázděné vesnice ověnčené svěžími muškáty jako vystřižené z Disneyovských příběhů.

víno a sýry
Francie je jednou z nejzajímavějších a zároveň nejzáhadnějších zemí. Kdo by si nepřál procestovat Francii, ochutnat a užít si tuto zemi. Můžeme si prohlédnout nádherné památky, poležet si na okouzlujících čistých plážích a vyzkoušet jejich výtečnou kuchyni.
Při poznávání pravidel francouzského života nakonec zjistíme, že vše se točí kolem jídla.
Jistě právem jsou Francouzi považováni za labužníky, francouzská kuchyně je považována za unikátní. Jedí kvalitně, ale v menším množství, jídlo si vychutnávají.

Štrasburk je hlavní město Alsaského kraje ve východní Francii a je také oficiálním sídlem Evropského parlamentu. Nachází se v těsné blízkosti s Německem. Město a region byli dávno v historii německy mluvící oblastí, což také vysvětluje germánský název města.

Již od konce listopadu získává Paříž nový vzhled. Obchody mají plné ruce práce se zákazníky, kteří hledají vhodné vánoční dárky, jiné obchody s potravinami jsou plné vyjímečných dobrot, nadšené děti spěchají podívat se na hračky vystavené ve výkladních skříních... a především jsou to nejkrásněji vyzdobené ulice a aleje ve městě, zahalené do magických světel. Více než kdy jindy město Paříž žije a dává zapravdu svému přízvisku "město světel",

Byla to invaze do Polska, dne 01.9.1939, která uvrhla Evropu do druhé světové války. Síly Třetí říše rychle zachvátily celou Evropu a během dvou let vlajky mocností vlály nad celým kontinentem.
Jediný způsob, jak změnit průběh války a zajistit rychlé a rozhodné vítězství bylo napadnout severní pobřeží Evropy.

Paříž je hlavní město s více než dvěma miliony obyvatel a největší město Francie. Paříž je kosmopolitní město a jedna z nejvýznamnějších metropolí západního světa. Řeka Seina rozděluje město na severní část (Rive Droite „pravý břeh") a jižní část (Rive Gauche „levý břeh"). Paříž je administrativně rozdělena na 20 okrsků. Paříž je důležitým politickým, hospodářským a kulturním centrem Francie a také jeho největším dopravním uzlem, město je sídlem UNESCO, OECD a Mezinárodního trestního soudu.

Jedna z nejvzácnějších a nejnavštěvovanějších památek ve Francii je bezpochyby Zámek Versailles, ležící 21 km jihozápadně od Paříže. Již 30 let zařazený na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, palác ve Versailles je jedním z největších úspěchů francouzského umění v 17. století. Bývalý lovecký zámeček Ludvíka XIII. byl změněn a rozšířen za vlády jeho syna Ludvíka XIV. , od roku 1682 zde sídlil královský dvůr.

Idylický kraj jabloňových sadů a klidných krav, moštu a pronikavě vonících sýrů. Do tohoto kraje však spadají i větrem ošlehané pláže poloostrova Cotentin a zalesněné břehy Seiny. K nejvýznamnějším patří opatské kostely v Caen, mocný ostrov Mont-St-Michel a Monetova zahrada Giverny. Normandie obdržela jméno podle Normanů, kteří v 9. století ovládli ústí a povodí Seiny, Loiry a Rýna. Z plenitelů se stali usedlíci a hlavním městem stanovili Rouen – dnes kulturní město, jež vévodí východní části Normandie.

Historie Louvru, kde se nacházejí jedny z nejvzácnějších uměleckých sbírek na světě, sahá až do středověku. Roku 1190 zde nechal král Filip August postavit pevnost, která měla chránit Paříž před nájezdy Vikingů. Za vlády Františka I. se však ztratila impozantní věž a byla nahrazena renesanční budovou. Po další čtyři staletí tento komplex rozšiřovali a zvelebovali francouzští králové. Nejnovějším přírůstkem je sbírka umění Afriky, Asie, Oceánie a obou Amerik, vystavená v Pavillonu des Sessions.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd