Zážitky Jeseníků otevírají svoji náruč

Česká republika

Cestovatelské postřehy o naší krásné zemi. 
 

DSC01259

DSC01585

IMGP2341
Drsné a zároveň malebné. Protkané zurčícími potůčky. Zvrásněné stezkami, po kterých chodí Ti, jež se chtějí nechat okouzlit pohádkovou přírodou. Jeseníky jsou dosud nedoceněným rájem.
Rozkládají se v nejsevernějším cípu Moravy. Jejich jádrem je Hrubý Jeseník. Oblast dále tvoří Kralický Sněžník, Rychlebské hory a Nízký Jeseník. Od roku 1969 jsou chráněnou krajinnou oblastí.
 
 

Narýžujte si zlato ve ztracených štolách

Naučná stezka dlouhá 2 km vás zavede do malebného údolí protkaného kanály pro přívod vody do rýžovišť. V údolí je postavena replika středověkých hornických mlýnů. Vyzkoušejte si rýžování zlata „na vlastní kůži“. 10 naučných cedulí vás provede kouzelnou přírodou až k místu, kde „voda teče do kopce“.

IMGP2351

Už jste zkušeli vytěžit si nějaké to zlato? 

 

   Školní nebo kolektivní zájezd do Jeseníků.

Velké mechové jezírko, Rejvíz

Pohádková naučná stezka, kde i dospělí vyhlížejí skřítky, trpaslíky a víly. Podle pověsti je zde potopena celá osada. Vstupné pro děti 10 Kč.

IMGP2383

Velké mechové jezírko. Romantika.

IMGP2388

Známé vyřezávané židle na Rejvízu. Klasika.

Zažijte hon a čarodějnice

V 17. století se Jesenicko na dlouhá desetiletí stalo centrem nelítostného honu na čarodějnice. Svým rozsahem a brutalitou nemá tamní pronásledování a trestání ve střední Evropě obdoby. Ponurá historie v moderním pojetí. Promítání filmu do suché mlhy. Repliky mučících nástrojů. Jedinečná prezentace po stránce technické, stavební i odborné.
Vstup je nutno si rezervovat. Prohlídka trvá 45 minut ve skupinách po 12 lidech.

http://www.muzeum.jesenik.net/

IMGP2341

Zlatorudné mlýny. Přenádherná příroda. Tajně se rozhlížím, jestli někde za pařízkem nevykukuje skřítek.

Hladina adrenalinu stoupá

Lanové centrum

Otestujte svou obratnost v lanové centru.Tři trasy ve výšce 4 – 10m nad zemí. Lanový svět pro děti i dospělé. Minimální výška 130 cm (na černou trasu 155 cm). Skvělá zábava pod vedením instruktorů.

  • Obří houpačka
    Stav beztíže i pořádné přetížení. Obří houpačka startuje z 10tti metrů, prolétne nad zemí a opět míříte k nebesům. Jeden skok stojí jen 90 Kč na osobu.
  • Horolezecká stěna
    Bonbonek pro návštěvníky. 12 metrů vysoká. 5 metrů široká. Vyzkoušejte si své trénované nervy pod dohledem instruktorů. Vstupné 190 Kč na osobu za hodinu.
  • Adrenalinová věž
    2 hodinový program skládající se ze zaškolení na trenažéru, zdolávání horolezecké stěny, provazové sítě, jištění druhých a dalších překážek.
  • IMGP2228

Lanové centrum. Proč ne.

Auto moto veterán klub

Díky partě nadšenců vzniklo v roce 1999 ojedinělé muzeum motocyklových veteránů. www.veteranklub.cz

Jeskyně Na Špičáku

Zalesněný kopec Špičák skrývá nejstarší písemně doloženou jeskyni ve střední Evropě. Jeskynní labyrint nabízí 220 metrů chodeb.
Webové stránky.

Priessnitzovy lázně

Místo, kde zábal dostal své jméno. Fenomén přírodního léčitelství, guru světové hydroterapie. Vincenz Priessnitz. Osobnost, která přiváděla do Jeseníků šlechtu celého starého kontinentu. V blízkosti naleznete muzeum kostek a LEGO model Sanatoria.

Webové stránky

Balneopark

Je libo procházka vodní zahradou? Balneopark Vincenze Priessnitze vyzývá k brouzdání potůčky. K odpočinku na Priessnitzových lavičkách a střicích. Na nejodvážnější čekají přírodní sprchy se studenou pramenitou vodou.

Webové stránky

Poutní místo Panny Marie Pomocné

Mariánská svatyně, jejíž základní kámen posvětil Svatý otec Jan Pavel II. Místo narození chlapce Martina, který se stal radním. Místo, kde dochází k zázračným uzdravením.

 IMGP2356w

Rozhlédněte se po okolí

Biskupská kupa je nejstarší rozhledna v Jeseníkách. 18 metrů vysoká. S unikátní poštovnou. Založená v roce 1898 u příležitosti 50 let panování císaře Františka Josefa I.
http://www.rozhlednabiskupskakupa.cz/

IMGP2360w

Rozhledna Biskupská kupa

IMGP2385

Na jaře, v létě, na podzim. Nádherná příroda po celý rok. 

Horská dráha na trávě? Horské minikáry na Ramzové

350m nahoru, 855m dolů. Zpevněná dráha. Minikára. Vítr ve vlasech. Láká vás to? Zkuste horské minikáry na Ramzové.

Prohlídka zámku Jánský vrch

Nejsevernější výběžek olomouckého kraje skrývá unikátní dochované plynové osvětlení interiérů i nádvoří. Ve střední Evropě výjimečné. Zajímavá je sbírka dýmek, čítající 1200 exponátů.

http://www.janskyvrch.cz/

IMGP2462

Uhaste žízeň v lesním baru

V horském prostředí Jeseníků, nad obcí Horní Lipová, se nachází tzv. lesní bar. Návštěvníci si mohou uvařit kávu nebo čaj, osvěžit se z široké nabídky chlazených nápojů. To vše bez obsluhy. Nikdo tu nehlídá ani neinkasuje. Platí se do pokladničky.

Ať už vás lákají odvážné sportovní cíle s partou dětí za zády, nebo se těšíte na odpočinek po školním maratonu v lázních. Jeseníky nabízí bezpočet lákadel.

Poznejte je sami, nebo vyrazte s námi.

   Školní nebo kolektivní zájezd do Jeseníků

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd