Top 10 v Praze

Česká republika

Cestovatelské postřehy o naší krásné zemi. 
 

DSC01259

DSC01585

Pixmac000000133568Praha se vyrovná Paříži, pokud jde o krásu. Její historie má více než 1 000 let. A pivo? Nejlepší v Evropě.
Co nesmíte vynechat? Pestrá směska toho nej.

Staré město

Krásná atmosféra, nikdy nekončící zážitek, unikátní soubor středověkých staveb, pýcha a duše Prahy. To jsou ohlasy návštěvníků. Více není třeba psát.

Pražský hrad

nejpopulárnější atrakce. Hrozivě se tyčí nad levým břehem Vltavy. Semknuté řady věží, paláců ovládá centrum města jako pohádková pevnost. Dle Guinessovy knihy rekordů je největší hradní komplex na světě. 570 m dlouhý, 128 metrů široký, na celkové ploše více než 7 fotbalových hřišť.

Karlův most

Kdo by nemiloval procházku po Karlově mostě. V 9 hodin ráno však potkáte armádu turistů, sokolníků a nehybných barokních soch. Chcete li si užít atmosféru, navštivte jej při úsvitu.

Václavské náměstí

Spíše široký bulvár, než náměstí. Bylo svědkem velkých okamžiků českých dějin. Obří mše v průběhu revolucí roku 1848, 1918 Češi slavili vznik nové Československé republiky a v roce 1989 zde byl vyhlášen pád komunismu.

Hřbitov na Vyšehradě

je hlavním lákadlem pro mnoho návštěvníků. Je místem posledního odpočinku Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Alfonse Muchy. Mnoho hrobů a pomníků jsou umělecká díla.

Veletržní palác

Národní galerie, sbírka moderního umění. Rozprostírá se na 4 podlažích je silným uchazečem o nejlepší pražské muzeum. Najdete zde nečekaně bohatou kolekci světových mistrů: Van Gogh, Picasso, Schiele, Klimt.

Muzeum piva

nejedná se o klasickou turistickou atrakci, ale o hospodu, kde dostanete ochutnat piva z 30 mini pivovarů.

Stěna Johna Lennona

Po jeho zavraždění 8.12. 1980 se stal John Lennon hrdinou pro mnoho mladých Čechů. Obraz Lennona byl namalovaný na zdi na náměstí proti francouzskému velvyslanectví. I přes opakované nátěry vápnem se tajné policii nepodařilo plochu udržet dlouho čistou...

Národní technické muzeum

Sen velkých i malých kluků, skvělá a vzdělávací zábava. Obrovské muzeum, kde si každý najde svůj prostor. Letadla, lodě, motorky, vlaky a mnohem více.

Pražská ZOO

Perfektní celodenní výlet. Otevřená v roce 1931. Nyní moderní zahrada, která se podílí na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů. Umístila se v roce 2014 na 7 místě podle hodnocení uživatelů TripAdvisor. Ročně ji navštíví 1 milión návštěvníků.

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd