Křížem krážem Beneluxem: představujeme Belgii
×

Chyba

Nezveřejněno

bruselSilné pivo, belgické pralinky, wafle a hranolky s mnoha druhy omáček.
Belgie je zemí dvou částí - Nizozemsky mluvící Vlámsko (severní Belgie) a francouzsky mluvící Valonsko (jižní Belgie).

 

 

 


Brusel

hlavní město Belgie a Evropy. Sebevědomé, bizarní a byrokratické. Kontrastní město. Lehce dostupný, díky své poloze v centrální Evropě. Mezinárodní a kontrastní metropole. Mozaika jazyků, kultur a tradic. Domov EU, NATO a dalších mezinárodních organizací. Nejslavnější atrakcí je krom čůrajícího chlapečka náměstí Grand Place, zapsané na seznamu UNESCO.

curajici chlapecekČůrající chlapeček patří k nejfotografovanějším objektům Bruselu. V9te, že blízko najdete také čůrající holčičku? 


Antverpy

Známé svým pulsujícím nočním životem, funky bary, restauracemi a mnoha festivaly. Antverpy milují umění. 400 let po narození Rubense stále sledujeme jaké stopy zde tento geniální malíř zanechal. Město si mimo jiné stále zachovává středověké srdce s dlážděnými uličkami.

dobroty

wafle

Waffle. Typické Belgické. Kdo má rád sladké, příjde si na své. Pravé waffle jsou udělané čerstvé z hroudy těsta, ve které jsou krystalky cukru. Upečené před zázakníkem. Bohatě zdobené. Určitě stojí za hřích. 

hranolky

Hranolky někteří označují jako národní jídlo v Belgii. Jsou výtečné, čerstvé. Dostanete je na mnoha stáncích ve všech městech. Na výběr jsou desítky omáček. Některé dle domácích receptur a majitel vám určitě dá okoštovat, než si nějakou koupíte. Nikdy si však neobjednávejte French fries, jak jste zvyklí třeba u Mekáče. V Belgii určitě francouzské hranolky nedostanete. Na tenhle dotaz reagují prodavači poměrně podrážděně, vzhledem k historickým faktům.

pivo

Belgie je vyhlášená také pro své silné pivo. Mnoho pivovarů, mnoho různých druhů piv. Většinou tmavá, hustá piva, v menších skleničkách. Tohle pivo má grády. Ideální jako dárek z cest.  

Bruggy

Historické centrum Brugg je zapsáno na seznamu UNESCO a je plné zajímavých míst. Snadno je projdete pěšky nebo projedete lodičkou po klidných kanálech. Město plné architektonických pokladů, folkloru, čokolády a obchodů s krajkou.

V Bruggách funguje mnoho plavebních společností, které svezou lodičkou klienty po kanálech. Tenhle zážitek si nenechejte ujít.


Gent
Zeptáte-li se Belgičanů, kam chtějí cestovat ve své zemi, mnozí odpoví Gent. Přátelské nenáročné město plné studentů, vibrující energií. Pod bedlivým dohledem hradu Gravensteen se město chlubí Operou, 18 muzei, 100 kostely a více než 400 historickými budovami.

domecky

weterloo

Nezapomňte navštívít bojiště u Waterloo. 

Uspořádejte vlastní školní nebo kolektivní zájezd do Belgie.

 

 

Jsme členy asociace

AČCKA 25 let s vámi

Sledujte Facebook

Odebírat žurnál

Váš e-mail
(*)
Vepište svůj email
(*)
Pro pokračování prosím potvrďte souhlas se zpracováním osobních udajů
zpracováním osobních údajů
(*)
Zaškrtněte pole prosím.

Uspořádejte si svůj zájezd